27 listopada 2018

Kategoria:
Inne

Jak wybrać metraż mieszkania?
5 (100%) / 2 głosów

Jak wybrać metraż mieszkania?

Kupno nowego mieszkania to zawsze bardzo poważna inwestycja i nie istnieje jedna recepta na właściwy wybór odpowiedniego metrażu. Decyzja o tym, czy wybierzesz niewielką kawalerkę czy duże mieszkanie czteropokojowe, zawsze powinna być uzależniona od twoich indywidualnych potrzeb, planów na przyszłość i zasobów finansowych. Zastanówmy się, kiedy opłaca się kupować małe mieszkanie, a kiedy lepiej zainwestować w większą nieruchomość.

Decyzja dotycząca metrażu nowego mieszkania najczęściej dyktowana jest możliwościami finansowymi inwestora. Drugim czynnikiem wpływającym na wybór lokalu o takiej, a nie innej wielkości jest zwykle sytuacja życiowa kupującego. Dla kogo więc deweloperzy przygotowują kawalerki, a kogo najczęściej interesuje duży metraż?

Dla  kogo małe mieszkanie?

Mieszkania o małym metrażu są siłą rzeczy najtańsze. Dlatego ich nabywcami zazwyczaj są osoby, które być może wolałyby większy lokal, ale aktualnie nie dysponują wystarczającymi środkami. W praktyce na zakup małego mieszkania decydują się przede wszystkim młodzi single, którzy w najbliższej przyszłości nie zamierzają zakładać rodzin.

Wbrew pozorom zakup małego mieszkania jest dobrą inwestycją na przyszłość. W razie zmiany sytuacji życiowej właściciela, taką nieruchomość można odsprzedać (niejednokrotnie z zyskiem) lub przeznaczyć na wynajem – podpowiada nasz rozmówca z firmy ADMA DEVELOPMENT w Rzeszowie.

Kupnem kawalerek i małych mieszkań dwupokojowych często interesują się osoby, które w ogóle nie zamierzają w takim lokalu mieszkać. Mówimy tu z jednej strony o przedsiębiorczych osobach, które planują zakup mieszkania pod wynajem, z drugiej zaś o rodzicach, którzy inwestycję w nieruchomość traktują jako zabezpieczenie przyszłości swoich dzieci.

Dla kogo duże mieszkanie?

Nie ulega wątpliwości, że duże mieszkanie oznacza komfort. Bez względu na ilość domowników, dodatkowa przestrzeń zawsze równa się wygodzie, wynikającej choćby z możliwości wygospodarowania osobnej sypialni, pokoju gościnnego i salonu.

W rzeczywistości na zakup mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych o metrażu od 40 m2 wzwyż najczęściej decydują się małżeństwa, które planują lub już posiadają dzieci. Po pierwsze, takie osoby zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednio duża przestrzeń do życia, po drugie – zwykle mają już ustabilizowaną sytuację zawodową i finansową, co ułatwia uzyskanie kredytu na zakup nieruchomości.

Nowo powstała inwestycja Żmigrodzka Słoneczny Stok w Rzeszowie proponuje klientom pełen przekrój lokali o różnym metrażu. W nowoczesnych budynkach znajdują się zarówno niewielkie kawalerki, jak i duże mieszkania o dobrze przemyślanym rozkładzie dającym wiele możliwości aranżacyjnych.