11 lutego 2019

Kategoria:
Inne

Jak skonfigurować swój własny mebel?
5 (100%) / 2 głosów

Jak skonfigurować swój własny mebel?

Zamówienie mebli na wymiar wydaje się być najlepszym możliwym rozwiązaniem. Kiedy decyzja jest już podjęta, pozostaje przejść do ich projektu. Czy wiesz, że w tym celu nie musisz wcale udawać się do siedziby producenta? Nie musisz także umawiać się ani na pomiary, ani późniejsze wizyty z pracownikami wybranej firmy. Jak to możliwe? Odpowiedzią na to pytanie i Twoje potrzeby jest konfigurator mebli online.  

Konfigurator mebli

Obecnie niemal każdy produkt możemy zakupić w sieci. Internet pełen jest także ofert mebli na wymiar. Nie każda oferta jednak zawiera opcję konfiguracji mebli online. Czym jest taki konfigurator mebli i jak to wygląda w praktyce?

O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy eksperta, naszego rozmówcę z firmy EWODD, która specjalizuje się w produkcji mebli na wymiar wedle projektów, sporządzanych przez klientów przy wykorzystaniu konfiguratora online:

Konfigurator mebli to wirtualne narzędzie, które służy do projektowania wymarzonych mebli online przy wykorzystaniu możliwych materiałów oraz rozwiązań technicznych, oferowanych przez producenta. Konfigurator mebli na wymiar możemy znaleźć na stronie internetowej firmy, a jego obsługa jest niezwykle prosta. Narzędzie to prowadzi bowiem nas samo przez cały proces planowania mebla. Musimy jedynie podać interesującą nas wysokość, szerokość i głębokość mebla oraz wskazać rodzaj materiału, z którego ma on zostać wykonany. Wybieramy także elementy wyposażenia takie jak np. tylna ścianka w przypadku regału czy ilość segmentów bądź szuflad. Następnie na podstawie wprowadzonych przez nas danych konfigurator tworzy projekt mebla, który możemy na bieżąco modyfikować. A kiedy już jesteśmy usatysfakcjonowani z wyglądu projektu, pozostaje nam jedynie złożenie zamówienia na zaprojektowany w ten sposób wymarzony mebel.

Projekt jest, zamówienie zostało złożone. Co dalej?

Realizacja zamówienia

Projekt, sporządzony w konfiguratorze mebli na wymiar otrzymują fachowcy, po czym przechodzą do jego realizacji. Kiedy wszystkie jego elementy są już gotowe, przychodzi etap pakowania i nadania przesyłki. Nam zaś pozostaje jedynie czekanie na dostawę, gdyż nie musimy się o nic więcej martwić.

Regał, stół bądź inny mebel dociera do nas w specjalnych paczkach. Po ich rozpakowaniu możemy zabierać się za jego składanie naszego wymarzonego mebla wedle szczegółowej instrukcji, załączonej przez producenta. Instrukcje są jasne i zrozumiałe, krok po kroku objaśniają, jakie czynności należy wykonać. Do tego zaś najczęściej wystarczy wkrętarka i trochę czasu.

Dlaczego warto?

Dlaczego warto zamawiać meble, zaprojektowane w konfiguratorze online? Przede wszystkim takie rozwiązanie jest wygodne i nie wymaga wiele czasu. Korzystając z tego typu usługi, unikamy bowiem wypraw do sklepów oraz wielkich salonów, które mogą zabierać wiele naszych cennych godzin. Szczególnie, kiedy szukamy mebla o niestandardowych wymiarach.

Projektowanie oraz kupowanie mebli online to także gwarancja oszczędności. Producenci mebli na wymiar w takim systemie mogą oferować konkurencyjne ceny. Omijają oni bowiem długą drogę, która w tradycyjnym systemie przebiega od fabryki poprzez hurtownię, magazyny i wreszcie sklep, z którego klient musi sam dostarczyć wybrany mebel lub skorzystać z dodatkowych usług transportowych.  W przypadku producentów, działających w systemie online droga do klienta jest krótka i prosta – prowadzi od fabryki do jego domu lub mieszkania.