Zasady działania owijarki do palet. Czym się charakteryzują?
9 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Jak działają owijarki do palet?
5 (100%) / 1 głosów

Jak działają owijarki do palet?

Owijarki do palet to urządzenia przeznaczone do maszynowego owijania folią towarów, składanych na paletach. Zabezpieczają ładunek palety, jednocześnie unieruchamiając go podczas transportu lub magazynowania, w ten sposób dodatkowo go zabezpieczając. Wykorzystywane w centrach dystrybucyjnych, firmach, hurtowniach czy zakładach produkcyjnych, pozwalają oszczędzić czas oraz pieniądze. Jak działają?

Ze względu na sposób działania, możemy wyróżnić automatyczne, samojezdne, mobilne, stałe, stacjonarne oraz poziome owijarki do palet. Zanim jednak przejdziemy do omówienia zasad działania każdej z nich, przyjrzyjmy się ich ogólnej charakterystyce.

Ogólna charakterystyka

Owijarki do palet to urządzenia pożądane w każdym niemal przedsiębiorstwie. Pozwalają uzyskać dużą wydajność podczas procesu pakowania, przy niskich nakładach czasu oraz pracy. Dzięki posiadanej przez nie funkcji rozciągania folii, obniżają koszty jej zużycia, wykorzystując mniejsze jej ilości, niż podczas owijania ręcznego. Pracują szybko i sprawnie, a także pozwalają utrzymać ten sam sposób pakowania dla określonego typu towarów, co pozwala na bezpieczne ich transportowanie oraz składowanie. Szeroki wybór owijarek do palet znajdziemy między innymi w ofercie firmy DID-PAK, która wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, do każdego produktu dołącza roczną gwarancję, zapewniając serwis urządzenia.

Sposób działania

Najbardziej popularne owijarki automatyczne, posiadają regulowany naciąg folii, którym steruje się za pomocą hamulca magnetycznego. Można także sterować w nich prędkością obrotnicy oraz jazdy wózka, wydającego folię. Większość modeli zaopatrzona jest w sterowniki, cyfrowe wyświetlacze, automatyczny pomiar wysokości ładunku oraz regulację naciągu folii. Owijarki samojezdne z kolei najlepiej zabezpieczą towar w różnych, trudno dostępnych miejscach. Najchętniej używa się ich do owijania towarów o niestandardowych, dużych gabarytach. Każdy model posiada ładowalny akumulator oraz łatwy w obsłudze panel sterujący. Funkcja automatycznego odcinania folii po zakończeniu cyklu owijania oraz detekcja towaru na palecie za pomocą fotokomórki znacznie usprawniają jej pracę. Do zalet urządzenia należą także płynna regulacja prędkości jazdy, łatwe zakładanie folii czy łatwość w transporcie urządzenia. Ciekawym rozwiązaniem technicznym są poziome owijarki do palet. Nadają się głównie do produktów wytworzonych z tkaniny. Ich konstrukcja sprawia, że przesuwają one automatycznie produkty bezpośrednio po ich zapakowaniu. Posiadają czujnik wysokości palety, a także mogą być przeznaczone do bezzałogowych systemów pakowania.

Owijarki do palet to urządzenia bardzo pomocne w każdej hurtowni oraz przedsiębiorstwie. Już dziś przekonaj się o ich skuteczności i funkcjonalności.