6 grudnia 2018

Kategoria:
Inne

Jak działają lampy UV do paznokci?
5 (100%) / 2 głosów

Jak działają lampy UV do paznokci?

Jak działają lampy UV do paznokci?

Lampa UV jest urządzeniem niezbędnym do wykonywania manicure hybrydowego i żelowego. Jej stosowanie ma na celu utwardzenie lakieru wykorzystywanego do tego typu stylizacji paznokci. Dużą zaletą manicure przy użyciu lampy UV jest jego trwałość. Wyjaśniamy na czym polega magia takich lamp.

Jak zbudowana jest lampa UV?

Na rynku znaleźć można różne rodzaje lamp, w tym lampy UV oraz lampy UV LED. Zarówno pierwszy, jak i drugi typ wydziela takie samo promieniowanie UVA.

Lampy UV mogą mieć czujnik ruchu, który uruchamia jej działanie, wentylator chłodzący dłonie, timer, wysuwaną płytkę oraz przyciski wyboru mocy. Znaleźć można różne lampy UV, dlatego każdy znajdzie propozycję idealnie dopasowaną do własnych potrzeb i preferencji – tłumaczy nasz ekspert Paulina Pastuszak z Semilac Akademii.

Lampy UV występują w wersji mostkowej i tunelowej.

Zastosowanie lamp UV

Lampa UV to produkt niezbędny do wykonania manicure hybrydowego i żelowego. Dużą zaletą lamp UV LED jest ich wydajność i energooszczędność (mogą działać nawet 50 tys. godzin!). Ponadto, nie emitują ciepła, toteż ich używanie nie wiąże się z ryzykiem oparzenia. W lampach UV LED nie trzeba wymieniać świetlówek (w przeciwieństwie do lamp UV), jednak nie wszystkie rodzaje żeli da się utwardzić z ich pomocą.

Jak wybrać lampę UV do paznokci?

Wybór odpowiedniej lampy do stylizacji paznokci jest dość trudnym zadaniem. Jej jakość jest bowiem równie ważna dla wykonywania manicure hybrydowego i żelowego, co jakość lakierów. Słaba lampa nie poradzi sobie nawet z najlepszymi lakierami, przez co wasz trud włożony w malowanie paznokci pójdzie na marne.

Osoby, które zajmują się wykonywaniem tego typu manicure, w większości przypadków, stawiają na lampy tunelowe (zabudowane), ponieważ świetnie odbijają światło wewnątrz lampy, a tym samym dokładnie utwardzają paznokcie. Oczywiście, nie oznacza to, że pozostałe rodzaje lamp są gorsze. Każda z was powinna sama zdecydować, która lampa najbardziej odpowiada jej potrzebom i wybrać właśnie na taki sprzęt.

Ewentualne wątpliwości warto skonsultować ze specjalistami, którzy posiadają fachową wiedzę na ten temat. Takie osoby spotkacie w czasie specjalnych szkoleń ze stylizacji paznokci lub w salonach manicure.


Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(): Failed opening '/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41