rolety-okienne
27 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Jak działa system rolet ZIIP?
5 (100%) / 3 głosów

Jak działa system rolet ZIIP?

Na każdym nasłonecznionym tarasie lub balkonie roleta to podstawa. Pozwoli na komfortowy relaks oraz wypoczynek w przyjemnym cieniu, zarówno w domu na wsi, gdzie pozwoli cieszyć się urokami otoczenia, jak i na miejskim balkonie, gdzie stworzy nam namiastkę letniego ogrodu. Deszcz podczas rodzinnego obiadu lub grilla to także już nie problem. Ostatnio najbardziej popularnym systemem są systemy rolet ZIIP. Jak działają?

Odpoczynek w cieniu rolety to czysta przyjemność. Możliwość schronienia się przed słońcem jest podstawą relaksu w upalne dni. Pomoże w tym system rolet ZIIP. Jak działa?

Materiał to podstawa

Omawiane rolety mają formę materiałowych ekranów. Ich poszycie jest półtransparentne, co zapewnia z jednej strony doskonałą ochronę przed słońcem, upałem, a także przed wścibskim wzorkiem sąsiadów, a z drugiej pozwala obserwować to, co dzieje się na zewnątrz. Materiały, z których są wykonane, są odporne na czynniki atmosferyczne, takie jak deszcze czy silny wiatr. Szeroka gama kolorów umożliwia wybór takiego, który będzie współgrał z całością domu oraz otoczenia, czyniąc z omawianych rolet także element dekoracyjny. Wysokiej jakości materiały, z których są wykonane, sprawiają, że tego typu rolety stanowią również doskonałe zabezpieczenie okna przed mechanicznymi uszkodzeniami oraz negatywnym wpływem wysokich temperatur. Pochłaniają do 90% ciepła, wytwarzanego przez słońce, tworząc w zacienionym pomieszczeniu przyjemny chłód. Ponadto omawiany typ markizy ochroni nas także przed owadami.

System ZIIP

Tym co je wyróżnia spośród innych rolet ekranowych, jest system ZIIP – dodaje specjalista z firmy SuperpergolePolega on na poprowadzeniu tkaniny w bocznej prowadnicy. Poszycie prowadzone jest w szynie na zasadzie zamka błyskawicznego.

System ten występuje tylko z napędem elektrycznym, a markizy obsługiwane są silnikiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy je podłączyć do inteligentnego sytemu sterowania domem. Materiał, zamocowany przy wykorzystaniu systemu ZIIP, jest bardziej odporny na wiatr i bardziej stabilny, przez idealne uchwycenie go i napięcie. Wygoda obsługi to podstawowa zaleta tego systemu. Mocowanie się z ciężką roletą, a także z wypadającym z prowadnic materiałem, odeszło w niepamięć. Omawiany system nadaje się do instalacji zarówno w dużych budynkach komercyjnych i ich fasadach, jak i mieszkaniowych, nadając im współczesny, nowoczesny, a przy tym elegancki wygląd.