kregielnia
16 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Impreza okolicznościowa w kręgielni. Dlaczego warto?
5 (100%) / 1 głosów

Impreza okolicznościowa w kręgielni. Dlaczego warto?

Impreza w kręgielni to idealny pomysł na świętowanie różnego rodzaju okazji. Daje wiele możliwości, gdyż w bowling, czyli najbardziej popularną odmianę gry w kręgle, może grać każdy. Jej zasady są niezwykle proste, nie ma ograniczeń wiekowych i nie wymaga treningu. Bowling jest sportem towarzyskim, a kręgielnia doskonałym miejscem na spotkania okolicznościowe. Dlaczego? O tym przeczytasz w naszym artykule.  

3 w 1

Wiele lokali oferujących grę w bowling, posiada także sale restauracyjne i bary. To umożliwia połączenie gry ze smacznym posiłkiem i orzeźwiającym napojem lub drinkiem. W jednym miejscu Ty i Twoi goście możecie wspólnie się pobawić, zjeść i napić i to wszystko bez konieczności przemieszczania się. Jeśli dodatkowo lokal dysponuje zestawem do karaoke, to impreza może wypaść dosłownie śpiewająco. Dodatkowo można wzbogacić imprezę o zabawne prezentacje albo tańce i konkursy. Dzięki temu urodziny Twoje albo Twojego dziecka, rocznica, spotkanie rodzinne, klasowe czy firmowe, wieczór panieński czy kawalerski może być naprawdę udany. Mówiąc w skrócie – niezależnie od charakteru imprezy organizacyjny ideał.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik Kręgielni Soprano w Gdańsku:

Kwestie związane z częścią gastronomiczną można bez problemu dostosować do charakteru imprezy, wieku i preferencji zapraszanych gości. A do samej gry w bowling nikt nie musi się przygotowywać, wystarczy wygodny strój i dobry humor, całą resztę, czyli właściwe obuwie i kule, można załatwić na miejscu w lokalu. Kręgielnie dysponują bowiem wypożyczalnią obuwia i zazwyczaj posiadają różne rodzaje kul, aby każdy gracz znalazł dla siebie taką, która będzie odpowiadała jego preferencjom.

Organizacja imprezy okolicznościowej w kręgielni w rzeczywistości zatem ogranicza się jedynie do ustaleń z lokalem. Po imprezie zaś pozostają dobre wspomnienia i powrót do domu.

Zabawa, ruch i relaks dla każdego

W bowling mogą grać dorośli, dzieci, wysocy, niscy, sportsmeni i „kanapowcy”. Właściwie jedynym ograniczeniem mogą być kwestie zdrowotne takie jak na przykład choroby układu ruchu. Specjalnie z myślą o dzieciach sale do kręgli wyposażane są w pomocnicze bandy, aby kula nie „uciekała” najmłodszym graczom do rynny. Zatem ze spokojem możesz w kręgielni organizować urodziny dla dzieci, spotkania dla rodzin, szkół, przyjaciół czy współpracowników.

Bowling to prosta gra. Jej zasady można opanować na miejscu, na pierwszym spotkaniu z kręglami. Nie wymaga od graczy specjalnych umiejętności ani kondycji fizycznej. Może za to przynieść dużą dawkę pozytywnej energii i radość. Gra w grupach pozwala na urządzanie zawodów i przyjacielską rywalizację. Dla dzieci może być także dobrym ćwiczeniem poprawiającym koordynację ruchową oraz utrzymywanie równowagi, a dla starszych niewymagającą treningu formą aktywności fizycznej. Co jest szczególnie istotne w obecnych czasach, kiedy większość z nas pracuje w pozycji siedzącej, a nasze dzieci spędzają wiele godzin przed komputerem czy playstation.

Gra jest przeplatana z odpoczynkiem, dzięki czemu dzieci się nie nudzą, a dorośli mogą odpoczywać sącząc ulubionego drinka.  Dodatkowo dzięki ruchowi i zabawie w dobrym towarzystwie bowling zapewnia rozluźnienie dla ciała i umysłu, jednym słowem czysty relaks.

Jeśli więc organizujesz imprezę okolicznościową i zależy Ci na tym, aby zadowolić jak największą liczbę gości i mieć przy tym jak najmniej obowiązków, kręgielnia może być dla Ciebie rozwiązaniem idealnym.