29 listopada 2018

Kategoria:
Inne

Hotel jako miejsce organizacji imprezy okolicznościowej
5 (100%) / 1 głosów

Hotel jako miejsce organizacji imprezy okolicznościowej

Zarówno urodziny, jak i innego rodzaju jubileusze, a tym bardziej przypadające tylko raz w życiu wydarzenia takie jak wesele, chrzciny, pierwsza komunia czy studniówka – to wyjątkowe okazje, które warto uczcić wydaniem uroczystego przyjęcia. Jego bezproblemowy przebieg ułatwia skupienie się na radosnych aspektach i dzielenie dobrymi emocjami ze zgromadzonymi gośćmi. Aby tak właśnie było, warto rozważyć organizację imprezy w hotelu.

Zdejmie nam to z głowy wiele problemów zarówno na etapie planowania, jak i realizacji przygotowań, a także już podczas trwania przyjęcia. Nie będziemy musieli bowiem osobiście zajmować się dekorowaniem sali, puszczaniem muzyki i oczywiście gotowaniem – powierzając to wszystko zawodowcom. Do nas należeć będzie co najwyżej podjęcie kilku istotnych decyzji, ale jeśli mamy tylko mgliste pojęcie na temat tego, jak właściwie powinna wyglądać nasza idealna uroczystość, doświadczony personel hotelu z pewnością pomoże nam w sprecyzowaniu oczekiwań, zadając właściwe pytania i wysuwając rozliczne propozycje. Zminimalizuje to też ryzyko, że zapomnimy o czymś ważnym, co przypomni nam się w samym środku zabawy – i ją najpewniej zepsuje.

Catering

Niezależnie od tego, czy dana impreza okolicznościowa ma być huczna, czy też przybrać raczej formę kameralnego bankietu, jednym z kluczowych powodów, dla których warto urządzić ją w hotelu, jest jedzenie. Szef kuchni w hotelowej restauracji nie tylko przygotuje na miejscu świeże i smaczne dania, ale też opracuje niebanalne menu, uwzględniając zgłoszone uwagi czy preferencje (np. wegańskie), jak również idealnie wyważając liczbę i ciężkość poszczególnych potraw.

Serwis

Ich serwowaniem również zajmą się profesjonaliści. Zadbają przy okazji, by nikomu nie zabrakło napoju w kieliszku lub szklance, a także podejmą skuteczną interwencję w sytuacji przypadkowego rozlania zupy lub stłuczenia talerza. Dzięki temu gospodarze będą mogli poświęcić maksimum uwagi swoim gościom, a także skupić się na istocie całego wydarzenia. Na koniec zaś oszczędzone im zostanie sprzątnięcie po całej imprezie (podobnie jak wcześniejsze sprzątnięcie przed nią, nakrycie stołów etc.)

Nocleg

Nie wolno też zapominać o tym, że hotel to przede wszystkim miejsce, w którym można zatrzymać się na nocleg. Jest to kolejna zaleta, jeśli chodzi o organizację okolicznościowego przyjęcia, bo nawet jeśli nie planujemy zapraszać na nie osób przybywających z daleka, to możliwość odświeżenia się czy wręcz wypoczęcia przez chwilę w cichym pokoju hotelowym często okazuje się błogosławieństwem. Pozwala bowiem wytrwać do końca przyjęcia w świetnej formie parze młodej czy jubilatowi, a więc „gwiazdom wieczoru”. Docenią ją również choćby starsi krewni.

Oprawa

Na koniec kwestia przez wielu pomijana, a przecież mogąca mieć istotny wpływ na to, że uroczystość na długo zapadnie w pamięci zgromadzonym. Chodzi mianowicie o piękny, nierzadko klimatyczny wystrój hotelowej sali bankietowej, który podkreśli wyjątkowość całego wydarzenia i nada mu stosowną oprawę. W kieleckim hotelu Uroczysko na przykład „scenografię” tworzy kilkumetrowe przeszklenie z widokiem na panoramę sosnowego lasu, połączone z blaskiem kryształowych żyrandoli i LED-owych lampek na suficie, imitujących rozgwieżdżone niebo. Ciekawym uzupełnieniem tego wszystkiego są oferowane przez hotel atrakcje dodatkowe w postaci wytwornic dymu, śniegu czy baniek mydlanych lub wyrzutni konfetti, a także efektownych pokazów pirotechnicznych.