20 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Gdzie znajdują zastosowanie kosze metalowe?
5 (100%) / 1 głosów

Gdzie znajdują zastosowanie kosze metalowe?

Zarówno w transporcie, jak i magazynowaniu towarów, wykorzystuje się różnego rodzaju akcesoria. Są to m.in. pojemniki, palety, a także metalowe kosze, które są bardzo solidnym i trwałym produktem, odpornym na uszkodzenia mechaniczne i nieulegające odkształceniom. W naszym artykule przedstawiamy ich krótką charakterystykę i podpowiadamy, do czego można je zastosować. Zapraszamy do lektury.

Najważniejsze cechy koszów metalowych

Kosze metalowe mają wiele istotnych cech, które sprawiają, że są niezbędnym produktem, wykorzystywanym w różnych gałęziach przemysłu. Przede wszystkim charakteryzują się trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Są ponadto odporne na promieniowanie UV oraz zmiany temperatury i wilgotności powietrza i nie ulegają odkształceniom. A to wszystko zawdzięczają wysokiej jakości surowcom, z których są wytwarzane. Dodatkowe usługi lakierowania proszkowego sprawiają również, że kosze metalowe są odporne na korozję. Zaletą jest także fakt, że producenci oferują kosze zarówno w wersji stacjonarnej, jak i mobilnej, która wyposażona jest w specjalne kółka.

Kosze metalowe w magazynie…

Magazyn jest dużym pomieszczeniem, w którym składowane są różnego rodzaju artykuły. Aby ułatwić ich przechowywanie, warto zainwestować w kosze metalowe. Są one znakomitą alternatywą dla regałów magazynowych i mogą być wykorzystywane do składowania na wielu poziomach. Dzięki ich mobilnym wersjom łatwo je przemieszczać, co wpływa na optymalizację dostępnej powierzchni magazynowej. W magazynach często wykorzystuje się kosze metalowe druciane, dzięki czemu ich zawartość jest widoczna od razu. Nie potrzeba ich podnosić lub otwierać, aby sprawdzić, co znajduje się wewnątrz, dlatego produkt ten docenią wszystkie osoby nadzorujące stany magazynowe przedsiębiorstw.

…oraz transporcie

Niepozorne, ale bardzo solidne i ładowne kosze metalowe są również wykorzystywane do transportu różnego rodzaju towarów w przemyśle, a także podczas mniejszych i większych przeprowadzek. Chociaż zwykle są produkowane masowo, istnieje możliwość zamówienia konkretnego rodzaju dostosowanego do indywidualnych potrzeb danej firmy. W każdym przedsiębiorstwie przestrzegane są bowiem pewne wymogi, dlatego kosze metalowe mogą różnić się od siebie wielkością, pojemnością, wyglądem czy dodatkowym wyposażeniem (pokrywami, stelażem). Kosze metalowe mogą być ponadto otwieranie lub nie, mieć podłogę z różnych materiałów, a także, jak zostało wcześniej wspomniane, poddane cynkowaniu lub lakierowaniu. W ofercie firmy BESTIM na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.