sprzet-wedkarski
25 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Gdzie kupić dobry sprzęt wędkarski?
5 (100%) / 1 głosów

Gdzie kupić dobry sprzęt wędkarski?

Wędkowanie stało się jednym z ulubionych hobby Polaków. Jest ono nie tylko sportem, lecz także sposobem spędzania wolnego czasu. Wycisza, relaksuje, pozwala odpocząć na łonie przyrody i cieszyć się z obcowania z naturą. Aby jednak w pełni móc korzystać z uroków wędkowania, warto zainwestować w dobry sprzęt wędkarski. Gdzie go kupić? Przedstawiamy możliwości.

Spokój, cisza, przyroda. Kto nie marzy o takim relaksie? Jeśli dodamy do tego dreszczyk adrenaliny, związany ze złapaniem na haczyk naprawdę porządnego okazu, uzyskamy idealną definicję wędkowania. Aby tej definicji dopełnić, należy wspomnieć o dobrym sprzęcie, który jest podstawą udanego wyjazdu na ryby. Gdzie go kupić?

Sklepy stacjonarne

Chociaż pomału znikają z mapy Polski, stacjonarne sklepy wędkarskie nadal cieszą się popularnością. Istnieje kilka plusów kupowania sprzętu w takim sklepie. Pierwszą jest możliwość skonsultowania swojego wyboru ze sprzedawcą, jeśli nie jesteśmy pewni, na co się zdecydować. Zaopatrzony w fachową wiedzę oraz doświadczenie, sprzedawca sklepu stacjonarnego rozwieje nasze wątpliwości. Drugą jest możliwość sprawdzenia sprzętu na miejscu; tego, czy sprawnie chodzi, lub jak wędka układa się w dłoni. Oglądając ekwipunek wędkarski w sklepie stacjonarnym, możemy porównywać różne produkty i od razu sprawdzić manualnie, czym się od siebie różnią. Jednak w przypadku wędkarstwa, jak i wielu innych działów zakupów, coraz chętniej kupujemy sprzęt w sieci.

Złapać rybę na haczyk, czyli sklepy internetowe

Sklepy internetowe ze sprzętem wędkarskim mają tę zaletę, że ich oferta jest dużo bogatsza niż stacjonarnych – przekonuje pracownik firmy EXPERT, produkującej spławiki wędkarskie z balsy – Nie wychodząc z domu, możemy przejrzeć tysiące produktów i wybrać ten najlepszy.

Starajmy się zawsze kupować sprzęt w sprawdzonych i zaufanych miejscach, takich gdzie kołowrotki, wędki i cały „grubszy” ekwipunek pochodzi od oficjalnych dystrybutorów. Jest to niezwykle ważne, gdyż wiążę się z 24 miesięczną gwarancją, która jest przez te sklepy udzielana, a później ewentualnie wykonywana w ramach wyspecjalizowanego serwisu. Nie chcemy przecież, aby nasz kołowrotek przeleżał pół sezonu w serwisie, który nie będzie w stanie go naprawić. Wiodące marki na rynku, takie jak Spro, Gamakatsu, Jaxon, czy DAM, posiadają swój własny serwis, w którym naprawy wykonywane są praktycznie od ręki.

Niezwykle ważna jest również dostępność towaru w danym sklepie. Często mniejsze sklepy, czy osoby sprzedające sprzęt wędkarski przez Allegro, nie posiadają na miejscu oferowanego towaru. Zakupują go u dystrybutora dopiero po ewentualnym zamówieniu przez klienta, przez co czas oczekiwania na realizację zlecenia znacznie się wydłuża.

Zanim dokonamy zakupu sprzętu wędkarskiego przez Internet, sprawdźmy także sposób płatności oraz czas oczekiwania na przesyłkę. Nie zaszkodzi także upewnić się, czy sprzęt będzie odpowiednio zapakowany. Ze względu na jego delikatność, powinien znaleźć się w odpowiednim pudełku, eliminującym do minimum możliwość uszkodzeń.