rower-miejski
18 czerwca 2018

Kategoria:
Inne

Gdzie kupić dobry rower miejski?
5 (100%) / 2 głosów

Gdzie kupić dobry rower miejski?

Zmiany w organizacji ruchu drogowego w miastach skłaniają coraz więcej osób do sięgania po rowery. Okazuje się, że świetnie się one sprawdzają w przestrzeni miejskiej! Jeżeli zachęcony wiosennym ciepłem planujesz przesiadkę na rower, a chcesz go używać w mieście, oczywistym wyborem jest tzw. rower miejski. Czym się charakteryzuje? Gdzie go kupić, żeby nie żałować?

Kiedy warto wybrać rower miejski?

Rowery miejskie, jak sama nazwa wskazuje, są przystosowane do specyfiki terenu miejskiego. Ich kolebką jest Holandia. Co należy zaliczyć do cech wyróżniających rowery miejskie? O wyjaśnienie poprosiliśmy specjalistę ze sklepu Profi Bike:

Rowery miejskie mają szerokie, dość miękkie siodełka, krótką i często nisko położoną ramę oraz wygiętą i skierowaną ku siodełku kierownicę. Wszystko po to, aby móc na nich jeździć w pozycji wyprostowanej, a wsiadanie, zsiadanie i zatrzymywanie jednośladu było łatwe. Łańcuch jest obudowany. Najczęściej rowery miejskie są wyposażone w solidne bagażniki, pełne błotniki, a niekiedy też w kosz na kierownicy. To sprawia, że są pakowne – idealne na zakupy.

Rower miejski sprawdzi się w przypadku osób, które żyją w mieście i chcą wykorzystać dwa kółka jako codzienny środek transportu. Jeżeli zamierzasz jeździć do pracy albo na uczelnię, na siłownię, basen czy do sklepu, rower miejski sprawdzi się najlepiej spośród wszystkich innych typów rowerów.

Wygodne siodełko i wyprostowana pozycja sprawiają, że jazda jest komfortowa i nie przeciąża żadnej partii ciała, nawet jeżeli mamy do pokonania znaczną odległość. Rozwijana prędkość nie jest zbyt wysoka (w ruchu miejskim nie byłby to dobry pomysł), ale dzięki dużym kołom, w jakie na ogół wyposażone są rowery miejskie, podróż nie wymaga zbytniego wysiłku. Nie ma obaw o to, że po dotarciu do pracy będziesz potrzebować prysznica.

Gdzie szukać dobrego roweru miejskiego?

Rowery miejskie stały się bardzo popularne nie tylko dzięki swojej wygodzie i innym zaletom, ale też dzięki wyglądowi nawiązującemu do modnego ostatnio stylu retro. Ich klasyczny kształt kusi nie tylko miłośników dwóch kółek, ale też estetów. Niestety, nie każdy rower miejski jest tak samo dobry. Na rynku da się znaleźć bardzo tanie rowery, na których można się „przejechać” – ale nie w pozytywnym znaczeniu. Są dostępne nawet w hipermarketach.

Polecamy jednak omijać takie miejsca szerokim łukiem, jeżeli chcesz kupić dobry, a nie tylko ładny rower miejski. Te, za których jakość można ręczyć, najłatwiej znaleźć w sklepach rowerowych. Specjalizują się one w jednej wąskiej dziedzinie, więc mamy pewność, że asortyment jest dobrze przemyślany, a obsługa będzie w stanie nam rzetelnie doradzić. Nie można tego powiedzieć o sklepach, w których są mydło, powidło i rowery.