weterynarz
25 czerwca 2018

Kategoria:
Inne

Gdy nasz pupil zachorował… Jak znaleźć dobrą lecznicę weterynaryjną?
5 (100%) / 2 głosów

Gdy nasz pupil zachorował… Jak znaleźć dobrą lecznicę weterynaryjną?

Zdrowie jest najważniejsze – dotyczy to nie tylko ludzi, ale także naszych czworonożnych członków rodziny, czyli wszystkich zwierząt domowych. Dlatego pierwszym, co powinniśmy zrobić po podjęciu decyzji o posiadaniu psa, to znalezienie dobrej lecznicy weterynaryjnej. Jakie cechy powinien mieć dobry weterynarz? Po czym poznać, że dana lecznica jest warta naszego zaufania? Przekonasz się, czytając nasz poradnik.

Po pierwsze – po winna być w okolicy

Kiedy nasz pupil zachoruje nie będzie czasu wieźć go na drugi koniec miasta. Dlatego wybierając dobrą lecznicę weterynaryjną powinniśmy przede wszystkim skupić się na tym, co znajduje się w naszej okolicy. Transport zwierzaka do lecznicy może być problemem, dlatego zróbmy wszystko, by ograniczyć jego konieczność do minimum, decydując się na weterynarza który swój gabinet prowadzi blisko naszego domu.

Wszystkie potrzebne zabiegi

Zanim wybierzemy lecznice weterynaryjną, musimy zapoznać się z oferta zabiegów realizowana w danym miejscu. Zdarzają się jeszcze placówki weterynaryjne, w których wykonuje się tylko podstawowe zabiegi weterynaryjne. W normalnych sytuacjach to się przyda, ale kiedy nasz pies poważnie zachoruje będziemy i tak musieli szukać nowego weterynarza. Dlatego powinniśmy od razu poszukać placówki weterynaryjnej, w której wykonuje się także zabiegi chirurgiczne – coś na kształt szpitala dla zwierząt – taką placówką jest gabinet weterynaryjny Andrzeja Podleśnego. Warto też od razu zapoznać się cennikiem by na wszelki wypadek wiedzieć, ile będziemy musieli zapłacić za leczenie swojego psa.

Nowoczesne wyposażenie

Ważne jest też odpowiednie wyposażenie gabinetu – nowoczesny sprzęt weterynaryjny pozwala szybciej postawić precyzyjną diagnozę, co przy poważniejszych chorobach czworonogów może mieć duże znaczenie. Ale sprzęt nie służy tylko do diagnostyki. Dzięki niemu można tez przeprowadzić dializę, kastrację lub inne zabiegi.

Opinie innych klientów

Szukając dobrego weterynarza warto popytać o opinie znajomych, którzy też mają psa lub kota. Jeśli nikogo takiego nie mamy, opinia na temat weterynarza warto poszukać w sieci. Ne każda zła opinia powinna nas odstraszać, jednak jeśli takie wpisy się powtarzają powinna się nam zapalić w głowie czerwona lampka. Nawet jeśli lekarz ma dużą wiedzę i nowoczesny gabinet, to może na przykład mieć kiepski kontakt ze zwierzętami, a wtedy lepiej poszukać innej lecznicy. W końcu takie wizyty nie mogą być jeszcze bardziej stresujące dla naszego zwierzaka.