29 listopada 2018

Kategoria:
Inne

Elementy armatury łazienkowej
5 (100%) / 2 głosów

Elementy armatury łazienkowej

Kabina prysznicowa, wanna i umywalka to główne elementy wymagające decyzji podczas urządzania łazienki. Ważna jest także armatura łazienkowa, która powinna być nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna. Jak właściwie powinna wyglądać bateria łazienkowa? Dowiedz się, jaką armaturę wybrać do prysznica, wanny i umywalki, aby sprawdziła się w codziennym użytku oraz służyła przez długie lata.

Urządzanie łazienki: Armatura łazienkowa i jej elementy – co jest ważne?

Armatura łazienkowa często traktowana jest po macoszemu i ustępuje miejsca kwestiom takim jak wybór wanny, prysznica lub umywalki. Warto jednak podkreślić, że armatura, czyli baterie łazienkowe oraz wszelkie kurki i zawory są stałym elementem łazienki i najczęściej nie wymienia się ich przez lata. Dlatego też, warto pamiętać o tym, by wybrana bateria umywalkowa, wannowa i natryskowa były nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Popularnością cieszą się m.in. jednouchwytowe baterie umywalkowe oraz baterie wannowe i prysznicowe z termostatem. Ponadto, zamiast standardowych słuchawek prysznicowych, coraz więcej zwolenników zyskują deszczownice oraz panele prysznicowe z opcją hydromasażu. Warto jednak podkreślić, że armatura łazienkowa powinna nie tylko ciekawie wyglądać, ale również być dobrze wykonana, umożliwiać łatwe czyszczenie i być prosta w użytkowaniu.

Łazienka: Armatura do łazienki a długość baterii, eko-rozwiązania, dodatkowa wylewka i inne kwestie

Armatura łazienkowa musi być funkcjonalna, gdyż tylko wtedy ma się gwarancję, że posłuży latami. Dlatego przed zakupem warto wziąć pod uwagę, czy np. wybrana bateria umywalkowa ma odpowiednią długość. Jeśli kran będzie za krótki, wywoła to dyskomfort i brak możliwości swobodnego umycia rąk. Warto również pamiętać, aby wybrana bateria (np. z firmy Ceramed z Bielska-Białej) była nowoczesna – najlepiej sprawdzą się baterie bezdotykowe (sterowanie sensorem) oraz takie, które wyposażone zostały w eko-blokadę umożliwiającą oszczędność wody. Ponadto, decydując się na popularną obecnie deszczownicę, warto, by kabina prysznicowa była wyposażona także w ręczny natrysk bądź wylewkę, które umożliwią m.in. nalanie wody do wiadra, umycie dziecka bądź opłukanie stóp. Dodatkowo, jeśli w łazience zamiast kabiny prysznicowej jest wanna (np. wolnostojąca, z hydromasażem, prostokątna lub inna), to warto pamiętać, by bateria do niej miała nie tylko termostat, ale również dawała możliwość regulacji siły strumienia oraz była wyposażona w perlator, który zmniejszy użycie wody.