Dystrybutorzy stali zbrojeniowej – którą firmę wybrać?
8 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Dystrybutor stali zbrojeniowej – jakiej firmie warto zaufać?
5 (100%) / 1 głosów

Dystrybutor stali zbrojeniowej – jakiej firmie warto zaufać?

Stal zbrojeniowa jest rodzajem stali powszechnie wykorzystywanym w budownictwie w celu wzmocnienia betonu. Dwa rodzaje prętów zbrojeniowych, żebrowane i gładkie, różnią się klasą i gatunkiem stali, a zatem również – zastosowaniem. Mogą służyć wzmocnieniu elementów betonowych i całych ścian, balkonów czy schodów. Wybierając dystrybutora stali zbrojeniowej, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

 Wysokiej jakości stal

Po pierwsze dostawca stali zbrojeniowej powinien zagwarantować przesłanie atestów jakościowych stali. Umożliwia to potwierdzenie, że stal pochodzi ze sprawdzonych źródeł, a jej parametry są zweryfikowane. Gwarantuje bezpieczeństwo konstrukcji i poświadcza zgodność właściwości stali z powszechnie obowiązującymi normami oraz specyfikacjami klientów.

Jakie informacje powinny znaleźć się w ateście jakościowym stali zbrojeniowej?

 • data wystawienia atestu,
 • numer świadectwa odbioru,
 • numer potwierdzenia zamówienia złożonego przez klienta i nazwę klienta,
 • opis wyrobu hutniczego,
 • przeznaczenie wyrobu hutniczego,
 • gatunek i normę stali zbrojeniowej,
 • numer wytopu,
 • wymiary i długość prętów zbrojeniowych,
 • wagę i ilość wiązek dostarczanych materiałów,
 • skład chemiczny,
 • własności mechaniczne,
 • numer certyfikatów zgodności.

Firma PAK STEEL z Warszawy dostarcza takie dokumenty, a w razie wątpliwości zawsze pozostaje w kontakcie z klientem, zapewniając o najwyższe jakości dostarczanych wyrobów hutniczych.

Kompleksowa obsługa

Drugim warunkiem, jaki powinien spełniać dobry dystrybutor stali zbrojeniowej, jest świadczenie kompleksowych usług. Zweryfikujmy ofertę firmy, czy oferuje poszukiwane przez nas wyroby hutnicze i dostarcza zamówienie za pomocą własnego transportu. Jaki jest koszt takiego transportu, na jakim obszarze świadczy swoje usługi, czy jego oferta jest atrakcyjna cenowo? To bardzo ważne pytania, na które musimy znaleźć odpowiedzi.

Terminowość realizacji zleceń

Terminowość realizacji zleceń to kolejny wymóg stawiany profesjonalnym dystrybutorom stali zbrojeniowej. Jeśli dostawca dopuszcza się opóźnień, a klienci często narzekają na kilkudniowe zwłoki związane z dostarczeniem towaru, podjęcie współpracy z danym dystrybutorem byłoby błędem. Już kilka dni spóźnienia może spowolnić prace na budowie i spowodować, że firma budowlana nie będzie w stanie na czas zakończyć budowy oraz oddać budynku do użytkowania, co grozi wysokimi karami budowlanymi.

Trwałe relacje biznesowe

Nie można zapomnieć, że bardzo ważna jest także możliwość tworzenia trwałych relacji biznesowych. Prowadząc firmę budowlaną, potrzebujemy stałego dostawcy stali zbrojeniowej. Jeżeli dany dystrybutor wzbudza nasze zaufanie, jest kompetentny, odpowiada na wszystkie zapytania i dostarcza najwyższej jakości wyrobu hutnicze, nie ma powodu, aby nie nawiązać z nim długoterminowej współpracy.