7 grudnia 2018

Kategoria:
Inne

Dobre zdjęcia ślubne. Jakie powinny być?
5 (100%) / 2 głosów

Dobre zdjęcia ślubne. Jakie powinny być?

Nie ma jednej recepty na dobre zdjęcia ślubne. Każdy fotograf ma inny styl, wiele zależy też od oczekiwań młodej pary. Jedno jest pewne – zdjęcia z uroczystości ślubnej muszą być wyjątkowe. Czy są pewne wspólne cechy, które powinny je wyróżniać? Jak wybrać fotografa, który uwieczni te ważne dla nas chwile? Poznajmy odpowiedzi na te pytania, jeśli przed nami również ten wielki, pełen miłości dzień!

Wysoka jakość zdjęć ślubnych

Przede wszystkim zdjęcia ślubne powinny charakteryzować się wysoką jakością. Nie ilość, ale ostrość, światło, kolorystyka i kontrast mają największe znaczenie!

Oczywiście, chcielibyśmy otrzymać jak najwięcej zdjęć ze ślubu, ale każdy fotograf oferuje ściśle określoną liczbę fotografii, które dla nas wykona. Nie tylko stara się uchwycić najpiękniejsze kadry z naszej uroczystości, musi jeszcze dokładnie przejrzeć wszystkie zdjęcia, wybrać te najlepsze i we właściwy sposób dokonać ich obróbki. Droga do finalnego efektu nie jest prosta, ale na pewno się opłaca! Zdjęcia, które otrzymamy, z miejsca nas zachwycą – komentuje nasz rozmówca ze studia fotograficznego Tomcolor.

Powinniśmy wiedzieć, że przed ostatecznym wyborem fotografa, który wykona dla nas zdjęcia ślubne, możemy osobiście przyjść do studia fotograficznego. Na miejscu zapoznamy się z jego portfolio i zadecydujemy, czy chcemy korzystać z usług danej osoby. To bardzo ważne, aby umówić się na takie przedwstępne spotkanie, przedstawić swoje oczekiwania i przekonać się, jakich zdjęć możemy się spodziewać.

Zdjęcia wyrażające emocje

Po drugie zdjęcia muszą wyrażać emocje. Czy fotograf, którego wybraliśmy, potrafi opowiedzieć historię naszego ślubu w sposób, jakiego oczekujemy? Nie chcemy otrzymać pliku fotografii, które nic nie mówią. Sztucznych uśmiechów i nudnych, wystudiowanych póz. Pragniemy dostać swego rodzaju reportaż ze ślubu, który od początku wciąga nas w wir minionych wydarzeń i sprawia, że czujemy się dokładnie tak samo, jak tego dnia. Z każdej klatki powinno emanować szczęście i radość, każda fotografia ma oddawać prawdziwe uczucia i realistyczne chwile. Zdjęcia ślubne nie mogą być pozowane, bo to właśnie nieplanowane, ulotne momenty wyrażają to, co chcemy zobaczyć. Jak sprawdzić, czy dostaniemy to, czego oczekujemy?
Najlepiej jest zdecydować się na sesję narzeczeńską. W ten sposób najlepiej sprawdzimy, czy dobrze dogadujemy się z fotografem i czy potrafimy się przed nim otworzyć oraz co najważniejsze – czy odpowiadają nam wykonane przez niego zdjęcia.

Jak znaleźć dobrego fotografa?

Wysokiej jakości, pełne emocji zdjęcia – takie właśnie powinny być fotografie z naszej uroczystości ślubnej. Jak znaleźć fotografa, który je dla nas wykona? Możemy kierować się opiniami znajomych lub samodzielnie wybrać sprawdzone studio fotograficzne, dokładnie zapoznając się z jego ofertą. Wybierzmy firmę, która stawia na jakość i profesjonalizm, posługuje się nowoczesnym sprzętem i stale doskonali swoje umiejętności, a na pewno będziemy zadowoleni ze współpracy!