dom-mobilny
18 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Dlaczego warto zainwestować w dom mobilny?
5 (100%) / 2 głosów

Dlaczego warto zainwestować w dom mobilny?

Współcześni inwestorzy cenią sobie czas, elastyczność i nowoczesne technologie, dlatego ostatnio coraz większą popularnością cieszą się innowacyjne typy budynków, które szybko się buduje i dopasowuje do swoich potrzeb. Przykładem takich obiektów są domy mobilne, na które moda przyszła z Zachodu, ale coraz częściej interesują się nimi rodzimi inwestorzy. Czym charakteryzują się tego rodzaju domki i jakie są ich zalety?

Funkcjonalność i dobre parametry

Nie ulega wątpliwości, że podstawową zaletą domów mobilnych jest funkcjonalność. Jak sama nazwa wskazuje, można je łatwo przemieszczać z miejsca na miejsce, a to dzięki ich specyficznej konstrukcji, na którą składa się drewniany szkielet zamontowany na solidnej ramie stalowej przystosowanej do celów transportowych. Dzięki temu w każdej chwili można z łatwością zmienić miejsce posadowienia domu mobilnego. Tego typu inwestycja jest też korzystna z uwagi na fakt, że dom mobilny jest obiektem całorocznym, a to dzięki odpowiedniej izolacji termicznej podłóg, ścian i stropów, a także wysokiej klasy stolarce otworowej. Podwójnie lub potrójnie szklone okna, szczelna konstrukcja, energooszczędne materiały sprawiają, że domy mobilne posiadają dobre parametry izolacyjne, zapobiegając stratom ciepła i sprzyjając całorocznego użytkowaniu tego typu obiektów.

Wysoki standard wykończenia

Do zalet domów mobilnych należy również wysoki standard ich wykończenia. Mowa tu nie tylko o wysokiej klasie wykorzystywanych materiałów konstrukcyjnych, np. dobrej jakości drewna używanego do budowy ścian szkieletowych, ale także o instalacjach i wyposażeniu domku. Istotnym atutem domów mobilnych jest możliwość wyboru różnych systemów ogrzewania, w tym nowoczesnych i ekologicznych technologii, takich jak pompy ciepła czy kolektory słoneczne. Domki mogą zostać wyposażone w panelowe grzejniki ciepła, a nawet ogrzewanie podłogowe. Posiadają również instalacje elektryczne i hydrauliczne, a także wyposażenie sanitarne. W zależności od potrzeb inwestora, mogą również zostać kompletnie wyposażone w meble oraz sprzęty AGD i RTV.

Różne style aranżacji

Nie bez znaczenia są walory estetyczne domów mobilnych, które prezentują się niezwykle efektownie i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych altan czy „holenderek”. Najlepszej jakości materiały i wysoki standard projektowania sprawiają, że domy mobilne urzekają wyglądem. Dostępne są przy tym różne style aranżacji tego typu obiektów, czego przykładem jest oferta domów mobilnych firmy Mobilheime. Można zdecydować się zarówno na klasyczną, bardziej tradycyjną wersję, modny styl skandynawski, czy też bardziej nowoczesny design. Dzięki temu dopasujemy dom do swoich potrzeb i oczekiwań.