mieszkanie-od-dewelopera
14 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Dlaczego warto kupować mieszkania od deweloperów?
5 (100%) / 1 głosów

Dlaczego warto kupować mieszkania od deweloperów?

Kupno mieszkania to dla wielu osób najważniejsza inwestycja w życiu. Dlatego powinna być bardzo dobrze przemyślana. Kupujący ma przed sobą dwie możliwości: kupić mieszkanie nowe, prosto od dewelopera, bądź poszukać na rynku wtórnym lokali od prywatnych właścicieli. Każda z opcji ma swoje istotne plusy. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej zaletom kupna mieszkania od dewelopera.

Mieszkanie naszych marzeń

To, czy będziemy czuć się dobrze w zakupionym mieszkaniu zależy w dużej mierze od tego, czy spełnia ono nasze potrzeby w kwestii funkcjonalności. A o tym, czy mieszkanie jest funkcjonalne decyduje masa czynników, w tym rozkład i wielkość poszczególnych pomieszczeń czy chociażby rozkład przyłączy do mediów. Wielu deweloperów umożliwia klientom dostosowania kupionego mieszkania do ich indywidualnych potrzeb. Zmiany lokatorskie możemy wprowadzić do projektu naszego mieszkania na wczesnych etapach realizacji inwestycji – co prawda wiąże się to z dodatkowym kosztem, jednak jest to dużo bardziej opłacalne, niż przeprowadzanie generalnego remontu w mieszkaniu kupionym na rynku wtórnym.

Atrakcyjne zniżki

Deweloperzy często proponują swoim klientom różnego rodzaju rabaty oraz bonusy, przykładowo zniżkę na zakup komórki lokatorskiej, miejsce parkingowe gratis bądź karty rabatowe do sklepów z materiałami wykończeniowymi. Ponadto umożliwiają również negocjowanie cen. Takich dodatków nie otrzymamy, kupując mieszkanie od prywatnego właściciela.

Brak problemu z wadami mieszkania

Deweloperzy, tacy jak firma Domex, dbają o to, by ich budynki wykonywane były z najwyższej jakości materiałów i przez doświadczone ekipy specjalistów. Dlatego raczej nie musimy martwić się tym, że zaraz po wprowadzeniu zobaczymy jakieś usterki. Nawet jeśli je zauważymy po pewnym czasie, możemy zgłosić to do dewelopera, który zobowiązany jest do ich usunięcia w ramach 5-letniej rękojmi. Dotyczy to zarówno konkretnych lokali, jak i części wspólnych budynku.

Niższe koszty formalności

Kupując mieszkanie od dewelopera nie pokrywamy wielu kosztów, które towarzyszą kupnu mieszkania z rynku wtórnego. Nie płacimy między innymi podatku od czynności cywilno-prawnych ani prowizji dla pośrednika, zaś koszt podpisania umowy przedwstępnej dzielony jest na pół.

Lepsza inwestycja

Warto traktować kupno mieszkania jako inwestycję. Nowy lokal na nowoczesnym osiedlu w atrakcyjnej lokalizacji zachowuje swoją wartość znacznie dłużej, niż mieszkanie stare, które miało już jednego lub więcej właścicieli. Dlatego taki lokal dużo łatwiej sprzedać z zyskiem lub wynająć.