nowe-mieszkanie
10 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na nowych osiedlach?
5 (100%) / 1 głosów

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na nowych osiedlach?

Nieruchomości powszechnie uznawane są za jedną z najpewniejszych, najbezpieczniejszych, najbardziej opłacalnych inwestycji. Osoby planujące zakup własnego mieszkania często stają przed dylematem, co jest dla nich bardziej korzystne – lokal z rynku wtórnego, czy może jednak mieszkanie nowe, prosto od dewelopera. W poniższym artykule sprawdzimy zalety tej drugiej opcji.

Mieszkanie szyte na miarę

Poważnym atutem kupna mieszkania od dewelopera jest fakt, że decydując się na zakup na wczesnym etapie budowy, mamy możliwość wprowadzenia pewnych zmian do projektu naszego lokalu.

Wielu klientów decyduje się na takie zmiany, ponieważ mają własną koncepcję rozkładu poszczególnych pomieszczeń – wyjaśnia przedstawiciel firmy deweloperskiej Terra Casa. – Przykładowe poprawki do projektu obejmują między innymi przesunięcie lub całkowite usunięcie ścianek działowych, czy też zmianę rozkładu gniazdek elektrycznych.

Kupując mieszkanie z drugiej ręki nie mamy możliwości ingerowania w wygląd mieszkania dopóki się do niego nie wprowadzimy. Wprowadzenie zmian w projekcie nowego lokalu wiąże się czasem z dodatkowymi kosztami, jednak warto się zainteresować tą możliwością – w ten sposób zyskujemy mieszkanie dostosowane do naszych potrzeb i nie musimy na samym wstępie, po otrzymaniu kluczy, przeprowadzać remontu na własną rękę.

Mieszkanie pod klucz

Kolejną wartą rozważenia możliwością, dostępną dla nas tylko przy kupnie mieszkania od dewelopera, jest tzw. wykończenie pod klucz. Co kryje się pod tym terminem? Generalnie mieszkanie zdawane jest klientowi w „stanie deweloperskim” – deweloper wykańcza je w minimalnym, ustalonym przez siebie stopniu, co obejmuje np. przygotowań ścian, montaż drzwi i parapetów. O resztę wykończenia musimy zatroszczyć się sami. Wykończenie pod klucz oznacza, że deweloper dba o całościowe wykończenie mieszkania, czasem nawet wyposażenie go w niezbędne sprzęty – meble, AGD, ceramikę łazienkową etc. Klient po odebraniu mieszkania może od razu się do niego wprowadzić. Za takie wykończenie ponownie będziemy musieli dodatkowo zapłacić, jednak warto rozważyć taką opcję – nie będziemy musieli wtedy martwić się samodzielnymi poszukiwaniami ekipy budowlanej do przeprowadzenia prac wykończeniowych.