kurs-jezyka-polskiego
27 czerwca 2018

Kategoria:
Inne

Dla kogo przeznaczone są kursy języka polskiego?
5 (100%) / 2 głosów

Dla kogo przeznaczone są kursy języka polskiego?

Migracje ekonomiczne są procesem odbywającym się na całym świecie – wszędzie mieszkańcy biedniejszych państw, szukają pracy w bogatszych krajach, by zapewnić sobie i swojej rodzinie dostatnie życie. Polacy, by lepiej zarobić, od lat wyjeżdżają na zachód. Do Polski przyjeżdżają natomiast imigranci ekonomiczni z Ukrainy i innych biedniejszych państw. Barierą w drodze do lepszych zarobków jest jednak dla nich brak znajomości języka.

Znajomość języka – gwarancja lepszej pracy

Polska jest państwem, które się rozwija i może zaoferować coraz lepsze zarobki. Dlatego liczba imigrantów ekonomicznych w naszym kraju ciągle rośnie – w ubiegłym roku pracodawcy złożyli dwa razy więcej oświadczeń o zamiarze zatrudniania pracowników z zagranicy (spoza UE) niż dwa lata temu. Wynika to z dużych różnic ekonomicznych pomiędzy Polską a Wschodem. Fachowcy przyjeżdżający z Ukrainy mogą u nas naprawdę świetnie zarobić. Jeśli jednak chcą korzystać ze swoich realnych, zdobytych w ojczyźnie umiejętności, a nie tylko wykonywać najprostsze prace fizyczne, musza opanować chociaż podstawy języka polskiego – bez tego trudno będzie im przekonać pracodawców, by zatrudnili ich na stanowiskach odpowiadających ich umiejętnościom i doświadczeniu. Dlatego każdy obcokrajowiec powinien zapisać się na kurs języka polskiego.

Nauka języka polskiego dla obcokrajowców

Najlepszym sposobem na szybka naukę języka polskiego, jest zapisanie się na intensywny kurs dla dorosłych. Warunki dodatkowo nam sprzyjają, kiedy na taki kurs zapisujemy się już po przeprowadzce do Polski – język, którego chcemy się nauczyć otacza nas właściwie z każdej strony, dlatego nauka przychodzi znacznie łatwiej, niż w sytuacji, w której próbujemy poznać język obcy korzystając tylko z podręczników. Wiele osób, decydujących się najpierw wyjechać w pojedynkę, później ściąga do Polski całe swoje rodziny – znajomość języka polskiego przyda się więc nie tylko do pracy, ale także na przykład wtedy, kiedy nasze dzieci chcą tu podjąć studia. Kursy języka polskiego dla obcokrajowców na bardzo wysokim poziomie prowadzi szkoła językowa Makilen. Madaj E. znajdziemy tu różne programy nauczania, które bez trudu dostosujemy do swoich potrzeb. Możemy uczyć się języka w grupie, lub w ramach zajęć indywidualnych. Bez trudu znajdziemy też kurs dostosowany do naszych aktualnych umiejętności – od kursu przetrwania, podczas którego opanujemy podstawy niezbędne do codziennego funkcjonowania, aż po kursy specjalistyczne, w trakcie których nauczymy się operować fachowym słownictwem.