13 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Czyściwa polecane dla myjni samochodowej
5 (100%) / 1 głosów

Czyściwa polecane dla myjni samochodowej

Czyściwo jest materiałem używanym do osuszania głównie powierzchni niechłonnych np. szyb . Znakomicie nadaje się do usuwania zabrudzeń, takich jak: smar czy oleje, z narzędzi w warsztatach samochodowych, a także do osuszania wody zmieszanej z detergentem. Czyściwa są produkowane z różnych surowców, których pochodzenie może być włókninowe, makulaturowe lub celulozowe. W naszym artykule wyjaśniamy, jakie czyściwo jest wykorzystywane w myjniach samochodowych.

Do czego służą czyściwa?

Czyściwa znajdują zastosowanie w wielu różnych miejscach (m.in. zakładach produkcyjnych, warsztatach mechanicznych, gastronomii oraz firmach sprzątających), w których dochodzi codziennie do specyficznych zabrudzeń, nieusuwalnych za pomocą zwykłych ręczników papierowych, ścierek czy szmat. Na rynku można spotkać szeroki wybór czyściw, które można kategoryzować ze względu na przeznaczenie lub materiał wykorzystany do ich produkcji. W artykule skupimy się na czyściwach celulozowych i makulaturowych, stosowanych w myjniach samochodowych. Na początek wyjaśnimy jednak, dlaczego w ogóle warto je stosować.

Bawełniane ścierki wielokrotnego użytku, które służyły kiedyś do sprzątania, można było prać ponownie, ale wiązało się to z kosztami dotyczącymi zakupu pralki i suszarki, zużyciem prądu, wody oraz środków chemicznych. Po kilkukrotnym użytkowaniu okazywało się również, że materiał stracił swoje pierwotne właściwości i ścierka nie była już tak wydajna. Czyściwa, których dotyczy nasz artykuł, można dobrać właściwie do danych czynności, co sprawia, że można z nimi pracować skutecznie i ekonomicznie.

Jakie czyściwa do myjni samochodowej?

Zarówno czyściwa makulaturowe, jak i celulozowe, mają szerokie zastosowanie, również w myjniach samochodowych, gdzie należy szybko zadbać o suchość i czystość dużych powierzchni. W takich sytuacjach sprawdzają się czyściwa produkowane z makulatury. Cechują się one wysoką jakością i wytrzymałością, a różne średnice ich rolek oraz kolorystyka pozwala dobrać produkty do indywidualnych potrzeb.

Czyściwa celulozowe są z kolei uniwersalnym produktem, który znakomicie spisuje się w sytuacjach, w których należy szybko usunąć różnego rodzaju zanieczyszczenia – oleje i smary – występujące w branży samochodowej. Są one bardzo elastyczne, chłonne, odporne na zerwanie i charakteryzują się niskim poziomem pylenia, dlatego powinny znaleźć się w każdej myjni samochodowej. Czyściwa makulaturowe oraz celulozowe dostępne są w ofercie internetowego sklepu z artykułami oraz urządzeniami z zakresu higieny – Aseo Paper.