27 maja 2018

Kategoria:
Inne

Czym zajmuje się pogotowie zamkowe?
5 (100%) / 2 głosów

Czym zajmuje się pogotowie zamkowe?

Zgubiony lub zniszczony klucz do mieszkania? Kluczyki samochodowe zatrzaśnięte wewnątrz wozu? Takie sytuacje nie należą do najprzyjemniejszych – na szczęście możemy liczyć na pomoc doświadczonego pogotowia zamkowego. Na czym polegają jego usługi?

Otwieranie samochodu

Dostęp do auta możemy utracić na kilka sposobów, np. w wyniku kradzieży lub zgubienia klucza, bądź uszkodzenia jego lub zamka. Często w wyniku niedopatrzenia i braku ostrożności zdarza się zatrzaśnięcie samochodu z kluczykiem w stacyjce. Co prawda możemy taki samochód otworzyć poprzez wybicie szyby, jednak takie rozwiązanie wydaje się zbyt nierozsądne i nieopłacalne, ponadto samochodu z wybitą szybą nie możemy już zostawić bez opieki. Wezwanie pogotowia zamkowego do takich przypadków jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Zdecydowanie powinniśmy powstrzymać się przed próbami samodzielnego dostania się do auta lub korzystania z pomocy osób, które twierdzą, że potrafią otworzyć samochód przy użyciu prostych domowych narzędzi – najczęściej kończy się to zniszczeniem całego zamka oraz drzwi, a tym samym kosztuje nas dużo więcej, niż usługa profesjonalisty.

Otwarcie mieszkania

Problemy z otwarciem mieszkania czy domu mogą wynikać z różnych przyczyn – czasem wynikają z uszkodzenia samego zamka, czasem to klucz staje się wadliwy. Do uszkodzenia klucza dochodzi najczęściej w wyniku jego nieprawidłowego przechowywania (np. w torbie pełnej innych twardych rzeczy, które ocierają się o klucz i stopniowo go odkształcają) bądź używania go do czynności, do których nie został zaprojektowany, np. otwierania butelek. Jeśli posiadamy pasujący, ale uszkodzony klucz, pomoc z otwarciem drzwi uzyskamy od ręki. Dużo bardziej skomplikowane jest otwarcie zamka, do którego klucza nie posiadamy, bo np. zgubiliśmy go lub zostaliśmy okradzeni. W takiej sytuacji konieczne będzie wykazanie, że faktycznie mamy prawo do wejścia do mieszkania.

 – Jeśli jesteśmy zameldowani, wystarczy pokazać dowód osobisty – mówi przedstawiciel Pogotowia Zamkowego Wrocław. – W innych przypadkach konieczne może być okazanie umowy o najmie, bądź skontaktowanie się z właścicielem mieszkania.

Pogotowie zamkowe oferuje również usługi związane z wymianą i montażem zamków drzwiowych.

O czym pamiętać, korzystając z usług pogotowia zamkowego?

Pogotowia zamkowe funkcjonują przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dlatego możemy korzystać z ich usług właściwie o każdej porze. Należy jednak pamiętać o tym, że w godzinach nocnych ceny usług są wyższe niż za dnia. Pogotowia zamkowe naliczają ponadto dodatkowe opłaty, jeśli pracownik musi dojechać na miejsce oddalone od terenu zwykłego wykonywania usług. Pamiętajmy również o tym, że każdy pracownik pogotowia zamkowego musi posiadać wydawane przez Komendanta Policji upoważnienie do wykonywania usług.