6 grudnia 2018

Kategoria:
Inne

Czym zajmuje się agencja statkowa
5 (100%) / 1 głosów

Czym zajmuje się agencja statkowa

Obsługa portowa statków pasażerskich, towarowych oraz wielu innych jednostek to niezwykle skomplikowany proces. W szeroko pojętej logistyce i spedycji liczy się czas, ale także jakość usług, dlatego armatorzy chętnie korzystają z usług renomowanych agencji statkowych. Czym dokładnie zajmują się tego rodzaju firmy i na czym polega ich rola w transporcie krajowym i międzynarodowym?

Jak działa agencja statkowa?

Agencja statkowa zajmuje się szeroko pojętą obsługą portową oraz morską w portach w kraju i na świecie. Całodobowo świadczy kompleksowe usługi w zakresie logistyki, przeładunku, a także serwisu różnego rodzaju statków, zarówno pasażerskich, jak również towarowych. Oferty tego typu skierowane są do armatorów, a także załóg pracujących na statkach, zarówno stacjonujących w portach, serwisowanych, a także tych, które zostały dopiero co wypuszczone ze stoczni. Zespoły agencyjne zajmują się kwestiami związanymi z szeroko rozumianą spedycją, w tym m. in. przeładowywaniem oraz składowaniem towarów. Obsługa ładunków to również inspekcje i kontrole. Profesjonalne agencje statkowe, czego przykładem jest firma VETRO Port & Shipping Services, oferują kompleksową obsługę portową, włącznie z wymianą załóg, wsparciem w naprawach, a także charteringiem. Renomowane firmy tego typu działają w każdy dzień tygodnia, realizując indywidualne zlecenia i zajmując się prowadzeniem dokumentacji oraz raportowaniem, dzięki czemu armatorzy mają zagwarantowaną pełną opiekę nad odprawami i dostawami ładunków.

Agencja statkowa – zakres usług

W zależności od specyfiki danego zlecenia, agencje statkowe podejmują się realizacji wielu różnych, często niestandardowych działań. Do najczęściej świadczonych przez tego typu firmy usług należą:

  • Przeładunki i dostawy towarów – w tym inspekcje, kontrole oraz monitorowanie towarów, prowadzenie niezbędnej dokumentacji i raportowanie, składowanie, załadowywanie oraz rozładowywanie jednostek na terenie terminali portowych.
  • Chartering – profesjonalne frachtowanie jednostek do transportu różnego rodzaju towarów, zarówno o charakterze masowym, wielkogabarytowym oraz płynnym, a także drobnicy.
  • Przeglądy statków – dbanie o dobry stan jednostek, kontrole oraz inspekcje, wsparcie przy pracach remontowych.

Oprócz tego w zakres obowiązków agencji statkowej może wchodzić również transfer załóg, a także pomoc w różnych awaryjnych sytuacjach. Profesjonalna obsługa agencji statkowej to podstawa sprawnie realizowanych zadań z zakresu transportu krajowego oraz międzynarodowego.