producent-piasku
24 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Czym się kierować wybierając producenta piasków suszonych?
5 (100%) / 2 głosów

Czym się kierować wybierając producenta piasków suszonych?

Piasek suszony znajduje użytek w rozmaitych branżach przemysłowych. Z tego względu powinien cechować się najwyższą jakością, bez względu na warunki oraz sposoby zastosowania. Takie standardy są w stanie zapewnić jedynie najlepsi producenci piasków suszonych. Z jaką firmą warto podjąć współpracę, aby nie doznać rozczarowania? Najważniejsze kryteria wyboru prezentujemy dla Państwa poniżej. Zapraszamy do lektury.

Bogactwo oferty

Piaski suszone, choć niepozorne, mogą się różnić pod względem struktury. W zależności od zapotrzebowania, wyróżniamy m.in. suszone piaski techniczne oraz piaski do zastosowań specjalnych. Najlepsze firmy dysponują szeroką gamą wyrobów, wśród których znajdują się również płukane piaski kwarcowe, piaski odlewnicze, formierskie czy filtracyjne. Sporym zainteresowaniem klientów cieszą się ponadto piaski ozdobne i barwione oraz piaski do sztucznej trawy. Aby zyskać stuprocentową pewność, że dana firma oferuje określony rodzaj piasku, należy zapoznać się z jej portfolio. Pomocny okaże się tutaj internet. Szerokim asortymentem wymienionych produktów dysponuje np. przedsiębiorstwo Sandmix, lider wydobywania oraz uszlachetniania piasku, żwirku kwarcowego i innych kruszyw naturalnych.

Uniwersalność działania

Producenci piasków suszonych, dysponujący odpowiednim doświadczeniem w branży, są w stanie realizować zlecenia dla firmy z różnych sektorów przemysłowych. Ich piasek jest wykorzystywany np. w budownictwie i odlewnictwie, przy budowaniu kortów i innych nawierzchni sportowych. Piasek może być też używany do piasecznic kolejowych czy tramwajowych. Dla profesjonalistów nie stanowi problemu przyjmowanie zamówień nietypowych, których inne firmy nie mogą się podjąć z powodu braku umiejętności i dobrego zaplecza produkcyjnego. Realizacja zlecenia przebiega szybko, terminowo i bez problemów.

Dobre zaplecze obsługowe

Dobra zaplecze nie wiąże się wyłącznie z odpowiednio zorganizowanym procesem produkcyjnym. Chodzi o pełną obsługę, na każdym etapie realizacji zlecenia – począwszy od wydobycia kruszywa, przez jego transport, na gwarancji jakości kończąc. Przedstawiciele Sandmix oferują usługi w zakresie dostawy zamówionego piasku i innych kruszyw bezpośrednio pod wskazany adres klienta. Magazynowanie, pakowanie oraz transport odbywają się z dochowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Jakość dostarczanych piasków jest uprzednio ściśle kontrolowana, dzięki regularnym badaniom w atestowanych laboratoriach. To standard, jakiego powinna dochowywać każda firma z branży piasków suszonych. Warto o tym pamiętać, decydując się na współpracę z danym przedsiębiorstwem.