31 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Czym charakteryzują się progresywne układy smarowania?
5 (100%) / 3 głosów

Czym charakteryzują się progresywne układy smarowania?

Smarowanie zapewnia maszynie skuteczne i wieloletnie użytkowanie, gdyż znacząco zmniejsza szkodliwe tarcie, które zachodzi między poszczególnymi elementami urządzenia. Za doprowadzenie smaru do konkretnych części odpowiedzialność ponoszą różnego rodzaju układy smarowania. Zastanawiasz się, czym charakteryzują się progresywne układy smarowania, jakie są ich zalety i gdzie znajdują zastosowanie? W takim razie znalazłeś się we właściwym miejscu.

Smarowanie ma na celu ochronę poszczególnych elementów maszyny i poprawę ich żywotności. Zabezpiecza urządzenie przed niebezpiecznym tarciem, które negatywnie odbija się na funkcjonowaniu maszyny. Środki smarne dostarczane są do łożysk urządzenia przy pomocy układów smarowania. Dlatego, jeśli zależy nam, żeby urządzenie działało sprawnie przez wiele lat, koniecznie musimy zadbać o odpowiednie smarowanie. Dlaczego warto postawić na progresywny układ smarowania? Podpowiadamy.

Jak działają progresywne układy smarowania?

Tego typu układy są zasilane z pompy, do której przyłączone zostają rozdzielacze progresywne.  Rozdzielacz główny doprowadza smar do rozdzielaczy drugiego stopnia, a te z kolei, mają za zadanie dostarczyć smar do punktów smarowania. Jeżeli mamy do czynienia z małą ilością punktów, wystarczy zastosowanie rozdzielacza głównego. Progresywne układy smarowania doskonale sprawdzają się przy maszynach i urządzeniach o niedużych rozmiarach.

Zalety progresywnych układów smarowania

Do największych zalet tego systemu należy prosta budowa i nieskomplikowana obsługa. Warto także zaznaczyć, że monitorowanie pracy całego układu jest bardzo łatwe, a system funkcjonuje niezawodnie. Ponadto progresywne układy smarowania wyróżniają się wysokim ciśnieniem pracy, znikomą wrażliwością na wahania temperatury i precyzyjnym odmierzaniem środka smarnego. Co więcej – progresywny system smarowania jest stosunkowo tani, biorąc pod uwagę skuteczność jego działania. Jeżeli szukamy kompleksowej obsługi z zakresu systemów smarowania, obejmującej zarówno doradztwo, projektowanie, jak i sprzedaż, montaż oraz serwis, postawmy na zaufaną firmę jak TriboTec z Wrocławia. Specjaliści dostarczają rozwiązania do przemysłu ciężkiego, maszynowego, hutniczego, spożywczego i innych.

Pamiętajmy, że smarowanie jest niezwykle istotne z punktu widzenia żywotności maszyny i jej bezproblemowego działania. Dlatego warto zainwestować w system, który zapewni urządzeniu sprawnie funkcjonowanie przez wiele lat. Postawmy na progresywne układy smarowania, które wyróżniają się prostą obsługą, precyzyjnym dawkowaniem środka smarnego i niezawodnym działaniem.