ogrodzenia-panelowe
16 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Czym charakteryzują się ogrodzenia panelowe?
5 (100%) / 1 głosów

Czym charakteryzują się ogrodzenia panelowe?

Dzięki łatwości w montażu, estetycznemu wyglądowi oraz atrakcyjnej cenie ogrodzenia panelowe są bardzo popularne. Ponadto znakomicie spełniają swoją podstawową funkcję, jaką jest zabezpieczenie posesji. W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie bardziej trwałych i eleganckich ogrodzeń, ale w większości sytuacji ogrodzenia panelowe wykonane z gotowych elementów prefabrykowanych są wystarczającym rozwiązaniem.

Z jakich materiałów wykonuje się ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenia panelowe są płotami wykonanymi z gotowych paneli i słupków, które są betonowane w gruncie. Poszczególne elementy ogrodzenia są łączone za pomocą złączek, obejm, śrub oraz nakrętek samozrywalnych. Ich parametry są uzależnione od materiałów oraz technologii montażu. Odpowiednią stabilność całej konstrukcji zapewnia montaż do słupków produkowanych z kształtowników stalowych. Aby były one trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, są pokrywane powłoką antykorozyjną. W takim przypadku wykorzystuje się ocynk ogniowy lub lakierowanie proszkowe, którego można dokonać m.in. w malarni proszkowej Pulvermet. Zdarzają się również ogrodzenia panelowe z drewna i elementów prefabrykowanych wykonanych z betonu, ale są one mniej trwałe niż stalowe, a ponadto wymagają regularnej pielęgnacji oraz renowacji.

Gdzie można zastosować ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenia panelowe są wykorzystywane na szeroką skalę. Niegdyś były one produkowane głównie dla terenów przemysłowych, obecnie znajdują duże uznanie wśród inwestorów indywidualnych, szczególnie jako ogrodzenie budynków, które utrzymane są w nowoczesnym stylu. Oprócz estetycznego wyglądu zaletą jest stosunkowo niska cena oraz możliwość dopasowania ogrodzenia pod względem koloru czy wymiaru do bram i furtek. Warto dodać, że mniejsze panele mają zastosowanie w produkcji kojców dla psów lub osłon śmietników ogrodowych.

Zalety ogrodzenia panelowego

Wspomniana wcześniej atrakcyjna cena jest główną zaletą ogrodzeń panelowych. Stosunek kosztów do rezultatów jest bardzo korzystny. Estetyczny wygląd tego typu ogrodzeń jest trwały i niezależny od poru roku. Jest to spowodowane dobrymi zabezpieczeniami antykorozyjnymi, dzięki czemu nie wymagają pracochłonnej pielęgnacji w porównaniu do innych niż stal materiałów. Równie mało wymagający jest sam montaż poszczególnych elementów. Nie można zapomnieć także o wysokim poziomie bezpieczeństwa, jakie ogrodzenie panelowe zapewnia jego użytkownikom.