14 maja 2019

Kategoria:
Inne

Czy warto zorganizować wesele w górach?
5 (100%) / 1 głosów

Czy warto zorganizować wesele w górach?

Na organizację wesela w górach coraz częściej decydują się nie tylko mieszkańcy podgórskich miejscowości, ale też osoby z innych części kraju. Malownicze krajobrazy, charakterystyczny folklor i bogate tradycje góralskie pozwalają bowiem na uczynienie wesela wydarzeniem zupełnie wyjątkowym i niezapomnianym. Dlaczego warto zorganizować tę ważną uroczystość właśnie w górach i jak to zrobić?

Góry jako wyjątkowa oprawa wesela

Nie ulega wątpliwości, iż główną zaletą górskich obiektów jako miejsc na organizację wesela jest ich malownicze położenie. Lokalizacja pośród górskich hal, zielonych łąk i zboczy to niewątpliwy atut hotelu, który oferuje organizację wesel. Taki widok rozpościerający się z okien sali weselnej czy tarasu przeznaczonego dla gości dostarczy im niezapomnianych wrażeń. Może on też stać się wyjątkową oprawą uroczystości zaślubin.

Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na ślub w plenerze, co nadaje tej uroczystości oryginalny charakter. – Mówi przedstawiciel hotelu Srebrna Góra w Kotlinie Kłodzkiej. – Takie wydarzenie może być jeszcze bardziej niezwykłe, jeśli zorganizujemy je w górach. Niewiele jest bowiem piękniejszych miejsc, niż zielone doliny otoczone majestatycznymi łańcuchami wzgórz. Bliskość dzikiej przyrody, śpiew ptaków, ukwiecone łąki – wszystko to sprawia, że ślub plenerowy w górach może być niezapomnianym przeżyciem zarówno dla młodej pary, jak i zebranych gości.

Górskie otoczenie sali weselnej to również szansa na organizację niezwykłych atrakcji weselnych, takich jak przejazd powozem z zaprzęgiem konnym.

Organizacja wesela w górach – co warto wiedzieć?

Decydując się na organizację wesela w górach należy w pierwszej kolejności wybrać odpowiedni obiekt. Dużą popularnością cieszą się tutaj malowniczo położone hotele, np. usytuowane w Kotlinie Kłodzkiej, które oferują kompleksową obsługę w zakresie organizacji przyjęcia weselnego i ceremonii zaślubin. Ważne, by wybrany obiekt oferował piękne widoki na otaczające góry oraz dysponował profesjonalnie wyposażoną salą weselną, a także przestronnym tarasem, gdzie mogłaby się odbyć ceremonia. Nie należy tu oczywiście zapominać o zapleczu gastronomicznym – wykwintna kuchnia to bowiem niezwykle istotny element udanego przyjęcia. Duże znaczenie ma także oferta noclegowa – zarówno nowożeńcy, jak i goście weselni z pewnością chętnie skorzystają bowiem z komfortowo urządzonych pokoi. Tak zorganizowana uroczystość weselna zapewni przepiękne wspomnienia z tego najważniejszego dnia w życiu każdej młodej pary.