sala-konferencyjna
13 czerwca 2018

Kategoria:
Inne

Co powinno się znaleźć w komfortowej sali konferencyjnej?
5 (100%) / 1 głosów

Co powinno się znaleźć w komfortowej sali konferencyjnej?

Kongresy i spotkania biznesowe wymagają specjalnej oprawy, dlatego też komfortowa sala konferencyjna powinna być odpowiednio zaaranżowana i wyposażona. Wydarzenia nie powinny odbywać się we wnętrzu, w którym brak nowoczesnych wyświetlaczy, mikrofonów oraz wygodnych siedzisk. Jakie elementy powinny znaleźć się w idealnym pomieszczeniu? Na co szczególnie zwrócić uwagę, wybierając salę konferencyjną?

Komfortowa sala konferencyjna – pomieszczenie i główne elementy

Sala konferencyjna to miejsce, w którym uczestnicy spotkań biznesowych poszerzają swoje kompetencje, weryfikują umiejętności i pracują nad rozwojem. Dlatego też tak ważne jest, aby wybrane miejsce wydarzenia sprzyjało atmosferze pracy, pobudzało kreatywność i myślenie. Elementem podstawowym, na jaki należy zwrócić uwagę, wybierając salę konferencyjną, jest jej wystrój. Z badań satysfakcji wynika, że uczestnicy najbardziej preferują pomieszczenia łączące nowoczesny i elegancki wystrój. Design sprzyjający pracy i twórczemu myśleniu jest podstawą, która zapewnia uczestnikom odpowiednie skupienie. Ponadto, sala konferencyjna powinna być również wyposażona w wygodne siedziska. Szkolenia bądź konferencje zazwyczaj są wielogodzinne, dlatego właściciel powinien zadbać o wyposażenie pomieszczenia w odpowiednie krzesła. Ponadto, jeśli sala konferencyjna jest duża, to warto zadbać o element taki jak scena, odpowiednie podwyższenie lub wyeksponowanie miejsca dla prelegenta – dzięki temu będzie bardziej widoczny, co z pewnością przełoży się na zadowolenie zarówno prowadzącego, jak i uczestników. Bardzo ważnym elementem sali konferencyjnej jest również wyposażenie w specjalistyczne meble – stoliki i krzesła. Nowoczesne sale zapewniają rozwiązania modułowe, które w dowolnej chwili umożliwiają podział sali i tym samym szybki podział na grupy oraz pracę warsztatową.

Co może wyróżnić salę na tle konkurencji? Akcesoria w sali konferencyjnej

Sala konferencyjna powinna być dopracowana w szczegółach. Dlatego też nie może w niej zabraknąć najnowszych rozwiązań technologicznych, które ułatwią pracę i przyswajanie omawianych tematów – mówi specjalista z AMBER Hotel w Gdańsku.

Jednym z takich rozwiązań jest projektor i odpowiedni ekran (do wyboru ekran: elektryczny, wysuwany ręcznie lub na trójnogu). Świetnym dodatkiem będzie również wizualizer, który nazywany jest także kamerą dokumentową. Ponadto, komfortowa sala konferencyjna będzie wyposażona również w mediaporty umożliwiające sprawne podłączenie każdego sprzętu. Niezastąpionymi elementami będą również dopasowane oświetlenie (w tym elektryczne zaciemnienie sali) oraz nowoczesne nagłośnienie.