przesylka-kurierska
14 czerwca 2018

Kategoria:
Inne

Co można przesyłać kurierem?
5 (100%) / 1 głosów

Co można przesyłać kurierem?

Mając do wysłania różnego rodzaju przedmioty coraz więcej osób decyduje się na zamówienie kuriera i nadanie ich paczką kurierską. To wygoda, gdyż kurier odbiera przesyłkę bezpośrednio z naszego domu, oszczędność pieniędzy oraz bezpieczeństwo. Za pośrednictwem kuriera możemy bowiem przesłać praktycznie wszystko, tylko z kilkoma wyjątkami. Co konkretnie można nadać przesyłką kurierską, a czego nie?

Co możemy wysłać za pośrednictwem kuriera?

Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta: za pośrednictwem firmy kurierskiej możemy przesłać wszystko to, czego wysyłania nie zabrania nam prawo. Warto bowiem wiedzieć, że są pewne rzeczy, których z bardzo różnych względów wysyłać nie można. Należą do nich m.in. żywe zwierzęta, które nie mogą być zresztą wysyłane także za pomocą poczty, materiały wybuchowe lub przedmioty niebezpieczne, alkohol powyżej 70% oraz niektóre tropikalne rośliny. Warto mieć świadomość tego, co mamy prawo wysłać kurierem, gdyż w razie wykrycia w paczce niedozwolonej zawartości, za jej nadanie mogą nam grozić konsekwencje. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości co do tego, czy możemy wysłać konkretną paczkę, warto zwrócić się bezpośrednio do firmy kurierskiej lub takich serwisów, jak TuWysylam.pl.

Co więc możemy wysłać za pośrednictwem firmy kurierskiej? Możemy z powodzeniem wysłać paczką kurierską delikatne szklane przedmioty, dbając jednak o ich prawidłowe zapakowanie oraz oznaczenie na przesyłce delikatnej zawartości. Nadanie paczki z podatną na uszkodzenia zawartością może się także wiązać z dodatkowymi opłatami. Kurierem wyślemy także żywe rośliny, pod warunkiem, że nie są to okazy tropikalne, których wysyłania zabrania prawo.

Jak zadbać o prawidłowe przygotowanie przesyłki do wysyłki kurierem?

Nadając dozwolone przedmioty za pośrednictwem firmy kurierskiej musimy zawsze zadbać o prawidłowe ich zapakowanie. Jest to o tyle istotne, że w razie niedopełnienia tego obowiązku i uszkodzenia zawartości paczki w czasie transportu, firma kurierska nie pokryje strat z tym związanych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku przesyłania delikatnych oraz szczególnie podatnych na uszkodzenia przedmiotów, np. szkła, kryształów, ozdób ceramicznych lub innych delikatnych rzeczy. W tym przypadku musimy samodzielnie zadbać o ich prawidłowe przygotowanie do wysyłki oraz odpowiednio je zapakować. Delikatne przedmioty warto dokładnie obkleić folią bąbelkową oraz zadbać o to, aby cała zawartość nie przemieszczała się swobodnie w kartonie. Paczka z delikatną zawartością powinna także zostać odpowiednio oznaczona etykietami samoprzylepnymi z napisem „ostrożnie” i „szkło”, co zapewni jej właściwe traktowanie w trakcie transportu oraz sortowania w magazynie.