kontenery-magazynowe
3 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Charakterystyka kontenerów magazynowych
5 (100%) / 2 głosów

Charakterystyka kontenerów magazynowych

Kontenery znalazły szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, szczególnie w budowlanym. Najczęściej służą jako przenośne zaplecza socjalne i sanitarne, magazyny oraz budynki administracyjne na placu budowy. Największą ich zaletą jest możliwość łatwego przenoszenia w nowe miejsce. Jak są zbudowane kontenery magazynowe i czym się charakteryzują?

Budowa kontenerów magazynowych

Kontenery wykonane są z blachy falowanej o grubości od 2 mm, natomiast ich konstrukcja zrobiona jest ze stali nierdzewnej. Posiadają drewnianą podłogę o bardzo dużej nośności – nawet do 10 ton. Mają dwuskrzydłowe drzwi o szerokim kącie otwierania, co zdecydowanie umożliwia łatwy dostęp, a w szczególności wnoszenie i wynoszenie ciężkich i dużych materiałów. Zamykane są od zewnątrz za pomocą mechanizmu rygli. Kontenery mogą być dodatkowo wyposażone, np. w klimatyzatory, kamery monitorujące, oświetlenie, systemy alarmowe, kieszeń do wózka widłowego, a także regały, półki lub skrzynie do przechowywania różnego rodzaju towarów. Producenci oferują kontenery magazynowe o bardzo różnych rozmiarach. Największe mogą mieć nawet 6 metrów długości, 2,5 m szerokości i prawie 3 metry wysokości. Ogromny wybór różnego rodzaju kontenerów posiada firma S2M Polska ze Strykowa, w tym również kontenery używane lub pod wynajem.

Zalety kontenerów magazynowych

Kontenery magazynowe przeznaczone są do przechowywania różnego rodzaju towarów, bez konieczności budowy osobnego magazynu. Dzięki temu znacząco ogranicza się koszty związane z utrzymaniem powierzchni magazynowej lub budową stałego, firmowego magazynu. Konstrukcję w dowolnym momencie można przenieść w nowe miejsce lub użyć do innych zastosowań. Jest to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy szybko potrzebują dodatkowej powierzchni do przechowywania towaru. Kontenery zapewniają bezpieczeństwo magazynowanych przedmiotów. Zbudowane są z bardzo solidnego materiału (antykorozyjna stal), posiadają specjalne, atestowane zamki i kłódki, a także podwójne drzwi. Wnętrze kontenera magazynowego można dowolnie dostosować do konkretnego zastosowania lub adaptować go na cele biurowe i gospodarcze. Dodatkową zaletą jest modułowość. Można ustawiać je nie tylko obok siebie, ale również jeden na drugim, co znacząco zwiększa powierzchnię składu. Istnieje także możliwość usunięcia bocznych ścian i połączenia kilku kontenerów, tworząc tym samym jedną, wielką przestrzeń magazynową.