hotel-angielski
14 listopada 2018

Kategoria:
Inne

Charakterystyka hoteli w stylu angielskim
5 (100%) / 2 głosów

Charakterystyka hoteli w stylu angielskim

Nie da się ukryć, że wnętrza urządzone w stylu angielskim mają swój urok. Cechą charakterystyczną tego stylu są bowiem wzory kwiatowe, nadające pomieszczeniu przytulności i tworzące romantyczny nastrój. Dobrym pomysłem jest więc postawienie na styl angielski podczas aranżacji wnętrz hotelowych. Przedstawiamy charakterystykę tego stylu.

Po czym poznać styl angielski?

Angielski styl w aranżacji wnętrz można śmiało podsumować dwoma słowami, a mianowicie „przytulny” i „elegancki”. Wnętrza urządzone zgodnie z jego wyznacznikami mają wyjątkowy klimat. Z tego względu, elementy stylu angielskiego znaleźć można zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak również w hotelach.

Styl angielski uważany jest za sielski i romantyczny, za co odpowiedzialne są zapewne charakterystyczne dla niego wzory kwiatowe, miękkie tkaniny i różnego rodzaju bibeloty pełniące rolę dekoracji. Urządzony w tym stylu hotel jest więc idealnym miejscem na wypady we dwoje lub spokojne wyjazdy rodzinne – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący Hotel Milord.

W stylu angielskim dominującymi kolorami są jasne pastele, a więc róże, błękity, a także ciepłe odcienie koloru żółtego. Zdarzają się jednak też elementy w barwach ciemniejszych, takich jak ciemna zieleń czy brąz, na których tle jasne dodatki przepięknie się wyróżniają. Mówi się, że styl angielski jest eklektyczny, ponieważ można w nim łączyć tradycyjne wzory z nowoczesnymi akcentami.

Miękkość i przytulność jako wizytówka stylu angielskiego

Typowe dla stylu angielskiego są także różne elementy nadające wnętrzom miękkości i przytulności, a więc głębokie i miękkie kanapy wyściełane poduszkami, często w kwiatowe wzory. Występują one zresztą nie tylko na obiciach, ale także na tapetach, tekstyliach oraz porcelanie. Najczęściej spotykanym wzorem są typowe angielskie róże.

Jednak styl angielski to nie tylko kwiaty – innym wzorem, który pojawia się w nich równie często są różnego rodzaju kratki, często towarzyszące motywom myśliwskim. Przeważnie pojawiają się w formie pledów i poduszek.

W pomieszczeniach urządzonych w stylu angielskim nie może także brakować wszelkich bibelotów, dodatków i stylowych mebli, które tak naprawdę tworzą klimat wnętrza. Często stosowanym zabiegiem jest wystawianie w kredensach lub na komodach ozdobnej porcelany, porcelanowych figurek i zdjęć w ramkach. Ponadto, styl angielski nieodłącznie kojarzy się z dużymi, odsłoniętymi oknami oraz wiecznie żywym kominkiem, czyli elementami dopełniającymi całości aranżacji.


Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(): Failed opening '/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41