plyty-bezasbestowe
19 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Charakterystyka bezazbestowych płyt uszczelkarskich
5 (100%) / 2 głosów

Charakterystyka bezazbestowych płyt uszczelkarskich

Nowoczesne, bezazbestowe płyty uszczelkarskie to rozwiązanie bardzo praktyczne. Wysokiej jakości płyty uszczelkarskie doskonale sprawdzają się w wielu różnych zastosowaniach. Co powinniśmy wiedzieć na temat bezazbestowych płyt uszczelkarskich? Jakie są ich najważniejsze zalety? Odpowiedzi znajdziecie w naszym krótkim artykule. Oto najważniejsze informacje na temat płyt uszczelkarskich.

Do czego służą płyty uszczelkarskie?

Płyty uszczelkarskie wykorzystywane są do produkcji uszczelek – mogą z nich powstawać uszczelki znormalizowane, ale sprawdzają się tez jako materiał do produkcji uszczelek na specjalne zamówienie klienta. Na rynku dostępne są także płyty uszczelkarskie, które produkowane są z myślą o obróbce samodzielnej. Najważniejszy jest jednorodny i równy poziom płyty, oraz zachowanie odpowiednich parametrów fizycznych i chemicznych – to pozwala na znaczne poprawienie trwałości powstających z nich uszczelek. Nowoczesne płyty uszczelkarskie znajdziemy w ofercie przedsiębiorstwa Hurtownia Lubawka sp. z o.o. Płyty bezazbestowe są kompozytem bardzo wysokiej jakości włókien aramidowych i wypełniaczy nieorganicznych, dopasowanych do warunków pracy uszczelki.

Nowoczesne płyty uszczelkarskie – bez azbestu

Nowoczesne płyty uszczelkarskie pozwalają na wykonanie uszczelek bardzo trwałych, sprawdzających się w większości zastosowań. Jednak na to, jak będzie działać uszczelnienie, jest uzależnione od wielu czynników, dlatego najlepiej, przez zakupem konkretnego rozwiązania, skonsultować się z fachowcami, zajmującymi się produkcją lub sprzedażą tego typu rozwiązań. Dzięki temu zakupimy płytę uszczelkarską, która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Jakie rzeczy należy uwzględnić dobierając rodzaj uszczelek do danego węzła uszczelniającego? Materiał uszczelniający należy dobierać, uwzględniając ciśnienie pracy, temperaturę pracy oraz konstrukcję złącza. Na skuteczność uszczelnienia mają wpływ także takie czynniki jak cykliczność pracy, natężenie drań mechanicznych, stan techniczny kołnierzy, ale też oczywiście staranność montażu. Nowoczesne, bezazbestowe płyty uszczelkarskie, zachowują sprężystość nawet w wysokiej temperaturze, dzięki czemu mogą być stosowana także w trudnych warunkach. Warto postawić na nowoczesne płyty uszczelkarskie, które produkowane są z materiałów nieszkodliwych (w przeciwnieństwie do azbestu) i odpornych na wiele czynników szkodliwych. Takie uszczelnienie zda egzamin nawet w wyjątkowo trudnych warunkach.