maszyna-sprzatajaca
19 czerwca 2018

Kategoria:
Inne

Charakterystyka automatów sprzątających
5 (100%) / 1 głosów

Charakterystyka automatów sprzątających

Profesjonalne sprzątanie wymaga profesjonalnego sprzętu. Używanie wyspecjalizowanych urządzeń sprzątających nie tylko przyspiesza pracę i odciąża człowieka, ale też jest dokładniejsze, bardziej precyzyjne i pozwala osiągnąć czystość niemal idealną nawet w bardzo trudnych warunkach. Czym charakteryzują się automaty sprzątające? Jakie urządzenia są wykorzystywane do profesjonalnego sprzątania?

Maszyny używane do profesjonalnego sprzątania

Maszyny używane w wyspecjalizowanych firmach sprzątających różnią się zastosowaniami, stopniem zaawansowania oraz automatyzacji. Niektóre z nich prawie w ogóle nie potrzebują człowieka, aby wykonywać swoje zadania. O urządzeniach dostępnych na rynku profesjonalnego utrzymywania czystości opowiada ekspert z firmy BHF Polska:

W naszej ofercie automatów znajdują się przede wszystkim szorowarki do posadzek oraz maszyny czyszczące. Poszczególne modele są przeznaczone do różnych powierzchni i miejsc. Inaczej brudzi się podłoga galerii handlowej, a inaczej magazynu albo zakładu produkcyjnego. Urządzenia dzielą się na prowadzone i samojezdne. Te pierwsze muszą być popychane przez człowieka, a obsługa tych drugich polega na kierowaniu nimi jak pojazdem. Operator siedzi na maszynie i nie musi używać siły, aby wprawić ją w ruch. Jego zadanie ogranicza się do sterowania.

Maszyny do profesjonalnego sprzątania byłyby bezużyteczne, gdyby nie akcesoria oraz preparaty. Do akcesoriów zaliczają się przede wszystkim pady, czyli tarcze wykonane z materiałów usuwających brud lub polerujących. Są to elementy wymienne.

Czym charakteryzuje się profesjonalny automat sprzątający?

Przyjrzyjmy się bliżej jednemu z automatów sprzątających. Będzie to maszyna czyszcząca Comac Innova 85, czyli szorowarka bateryjna samojezdna. Jej wydajność (5100 m2/h), sterowność i skrętność sprawiają, że urządzenie sprawdza się idealnie podczas pracy na średniej wielkości powierzchniach w takich miejscach, jak: supermarkety, przychodnie, szpitale czy składy magazynowe. Jest to najcichszy z automatów sprzątających, dzięki czemu może być używany w miejscach wymagających zachowania ciszy, np. domach opieki czy na oddziałach, gdzie pacjenci szczególnie potrzebują spokoju.

Innowacją, jaką zastosowano w tym automacie sprzątającym, jest nowa ssawa osuszająca czyszczoną powierzchnię. Do tej pory ssawa susząca pomijała trudno dostępne miejsca, szczególnie na zakrętach, z uwagi na to, że nie mogła poruszać się tak swobodnie, jak maszyna czyszcząca. W omawianej tu szorowarce zamontowano opatentowaną ssawę, która swobodnie podąża za urządzeniem, docierając w każdy zakamarek dla większej dokładności suszenia.