elegancki-biurowiec
7 czerwca 2018

Kategoria:
Inne

Cechy idealnego biurowca
5 (100%) / 2 głosów

Cechy idealnego biurowca

To, jak zaprojektowany został biurowiec, jakie udogodnienia w nim przewidziano i jak prezentuje się on w miejskim krajobrazie, wymiernie wpływa na wydajność pracy i postrzeganie firmy przez klientów, partnerów i konkurencję. Jaki powinien być idealny biurowiec i jakie jego elementy są kluczowe dla mieszczącego się w nim przedsiębiorstwa? W co powinien być wyposażony?

Idealny biurowiec – idealne miejsce pracy!

Biurowce to miejsce pracy dla setek osób. Muszą być więc przystosowane do tego, aby była ona wydajna. Dlatego biurowce są wyposażone w udogodnienia, które poprawiają warunki pracy, zapewniają komfort podczas wielogodzinnego przebywania w pomieszczeniach i wpływają pozytywnie na samopoczucie osób zatrudnionych. To sprzyja motywacji i pozwala pracować na wysokich obrotach. O to, co powinno znaleźć się w biurowcu, aby praca była wydajna, zapytaliśmy specjalistę z BCB Business Park w Gdańsku:

Idealny biurowiec jest doskonale wentylowany i klimatyzowany. Jego ulokowanie, rozmiar i rozmieszczenie okien dają dużo naturalnego światła słonecznego. Infrastruktura telekomunikacyjna zapewnia doskonałą łączność zarówno w obrębie budynku, jak i ze światem. Szybkie i stabilne łącze światłowodowe powinno być standardem. Przestronne lokale, pojemne windy i szerokie klatki schodowe, a także korytarze – te elementy także usprawniają komunikację i sprawiają, że pracuje się lepiej. Klaustrofobiczne biura powinny odejść w niepamięć. Przestrzeni powinno być dużo nie tylko w budynku, ale też w jego otoczeniu. Duży strzeżony parking to ogromne udogodnienie. Wreszcie kwestia bezpieczeństwa – systemy alarmowe, przeciwpożarowe, szlabany, cyfrowa identyfikacja osób przybywających do biurowca – to wszystko podnosi komfort pracy.

Naturalnie, na konstrukcji budynku idealny biurowiec się nie kończy. Istotne jest wyposażenie. Ergonomiczne umeblowanie, dobrej jakości sprzęt komputerowy, zaplecze gospodarcze, pomieszczenia przeznaczone nie tylko do pracy, ale też do tego, aby nieco od niej odetchnąć – to znacząco podnosi satysfakcję pracowników, a ona przekłada się na wyższą wydajność firmy i niższą rotację zatrudnionych. Idealny biurowiec może być jednym z kamieni węgielnych, na których buduje się idealny zespół.

Idealny biurowiec – najlepsza wizytówka firmy

Idealny biurowiec powinien być dopracowany nie tylko wewnątrz, ale też na zewnątrz. Jego wygląd nie może zostawiać wątpliwości co do renomy firmy, która się w nim mieści. Elegancki, nowoczesny i wyróżniający się spośród innych budynków biurowiec, którego otoczenie jest zadbane, utrzymany w czystości i wykonany z najwyższej jakości materiałów – to idealna wizytówka firmy. Taka siedziba zachęca klientów i kontrahentów do nawiązania współpracy i pozwala budować wizerunek godnego zaufania, stabilnego finansowo  przedsiębiorstwa.