szkola-nauki-jazdy
22 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Cechy dobrej szkoły nauki jazdy
5 (100%) / 1 głosów

Cechy dobrej szkoły nauki jazdy

Zanim kandydat na kierowcę będzie mógł przystąpić do egzaminu na prawo jazdy, musi ukończyć kurs w odpowiedniej placówce szkoleniowej. Placówek takich jest na polskim rynku blisko 5 tysięcy – w gąszczu ofert bardzo trudno wybrać tę jedną, wartą naszej uwagi. A należy mieć świadomość, że od tego, gdzie będziemy poznawać tajniki jazdy samochodem w dużej mierze zależy jakość naszego przygotowania do egzaminu i samodzielnej jazdy autem. Po czym poznać, czy dana szkoła jest godna zaufania?

Renoma placówki

Uznanie klientów zdobywa się przede wszystkim wysoką jakością usług – w tym przypadku jakością prowadzonych kursów. Wiele osób błędnie uznaje, że najlepszą renomą cieszą się placówki o największym zasięgu bądź mogące pochwalić się imponująco długą historią. Nic bardziej mylnego – nawet lokalne szkoły, działające od zaledwie kilku lat mogą pochwalić się bardzo dobrym opiniami. Wszystko zależy od dobrego podejścia do nauczania oraz wymiernych wyników.

Współczynnik zdawalności

Jak zostało wspomniane, dobra szkoła jazdy może pochwalić się wynikami swojej działalności, czyli wysoką zdawalnością kursantów. Oczywiście, każda szkoła reklamuje się jako ta, która zapewnia najlepsze szkolenia i wszyscy jej klienci zdają egzamin już za pierwszym podejściem, warto jednak podejść z dystansem do takich deklaracji i sprawdzić rzeczywistą zdawalność kursantów danej szkoły. Możemy to zrobić w siedzibie starostwa, na terenie którego działa szkoła.

Program zajęć

Zgodnie z przepisami kurs jazdy powinien obejmować 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 30 zajęć praktycznych, obejmujących jazdę oraz ćwiczenia na placu treningowym. Bardzo powszechną praktyką jest łączenie zajęć obu rodzajów – wygląda to w ten sposób, że instruktor w trakcie jazd uczy kursanta przepisów drogowych – lub pomijanie części teoretycznej. Kursant uczy się wtedy przepisów na własną rękę. Choć może to obniżyć cenę kursu, należy mieć świadomość, że taki model zajęć jest nielegalny i znacząco obniża jakość przygotowania do egzaminu. Dobra szkoła jazdy, taka jak warszawski Auto Kurs, zawsze oferuje pełen program zajęć. Wszystko w celu zwiększenia naszego bezpieczeństwa i szans na zdany egzamin.

Zróżnicowanie lekcji

Kurs jazdy ma przygotować kandydata na kierowcę do jazdy w każdym terenie. Dlatego też instruktorzy dobrych szkół dbają o to, lekcje dotyczyły wszelkich aspektów jazdy i nie odbywały się wyłączenia na trasach egzaminacyjnych.

Podejście instruktorów

Niemniej istotną kwestią jest podejście instruktora, który realizuje kurs. Instruktor powinien odznaczać się bardzo dużą cierpliwością, komunikatywnością oraz umiejętnością przekazywania wiedzy na temat prowadzenia auta.