Jakie cechy powinna posiadać dobra agencja ochrony?
9 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Cechy dobrej agencji ochrony
5 (100%) / 1 głosów

Cechy dobrej agencji ochrony

Agencja ochrony to wyspecjalizowana firma, zajmująca się ochroną mienia, osób oraz obiektów. Zapewnia bezpieczeństwo podczas imprez masowych, a także zajmuje się instalacją odpowiednich urządzeń alarmowych. Dobra agencja będzie korzystać z własnego systemu łączności radiowej i będzie dysponowała własnymi patrolami grup interwencyjnych. Czym jeszcze powinna charakteryzować się dobra agencja ochrony?

W dzisiejszym świecie, zapewnienie bezpieczeństwa ludziom oraz obiektom stanowi jedno z największych wyzwań. Odpowiednia ochrona naszego domu lub firmy zwiększy nasz komfort życia, a także pozwoli uniknąć wielu zagrożeń. Zanim wybierzemy agencję ochrony, niezależnie od tego, czy z jakiegoś powodu będzie miała za zadanie ochranianie nas, naszej posesji, naszego mienia, firmy, czy wreszcie przewożonych kosztowności lub pieniędzy, przyjrzyjmy się, jakie cechy powinna posiadać. Kluczowe jest działanie na podstawie koncesji, wydanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Co jeszcze?

Doświadczenie to podstawa    

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, jak długo dana agencja ochrony działa na rynku. W parze bowiem z kilkunastoletnią działalnością idzie doświadczenie, a zatem wiedza, jak reagować w określonych sytuacjach. Agencje, działające na rynku ochroniarskim od dłuższego czasu, mają również przewagę nad pozostałymi w zakresie różnorodności proponowanych usług. Ponieważ do perfekcji opanowały już jeden zakres ochrony, mogą stale poszerzać swoją ofertę, co jest bardzo korzystne dla klienta. Nie tylko zyskuje on na tym finansowo, lecz również zyskuje komfort oraz poczucie bezpieczeństwa. Nie musi szukać innej agencji, jeśli będzie chciał przewieźć na przykład większą sumę pieniędzy; może zlecić ochronę takiego transportu zaufanym pracownikom już wynajmowanej firmy. Dobra agencja ochrony zatem będzie zajmować się nie tylko zapewnieniem bezpieczeństwa osób, lecz również mienia, obiektów, przedmiotów, w tym przedmiotów niebezpiecznych, kosztowności czy gotówki, osiedli, magazynów, imprez masowych. Zwróćmy uwagę, czy taka firma świadczy również usługi montażu systemów alarmowych lub monitoringu. Dobrym przykładem jest biuro ochrony Pogoń, działająca na polskim rynku od 1997 roku i mająca szerokie doświadczenie w zakresie ochrony ludzi oraz mienia.      

Sposób działania

Nie bójmy się pytać. Sprawdźmy, ile czasu potrzebuje patrol, aby dotrzeć na miejsce i z ilu osób się składa. Jakie są procedury, w przypadku prób użycia przez napastnika broni? Czy agencja posiada własny system łączności radiowej? Pamiętajmy, że dobra agencja ochrony potrzebuje zaledwie kilku minut, by dotrzeć na miejsce zdarzenia, utrzymując stały, 24 godzinny kontakt ze swoimi pracownikami. Ponadto będzie dysponować ona systemami monitoringu do nadzoru nad obiektami i współpracować z odpowiednimi służbami, czyli policją, strażą miejską, strażą pożarną, pogotowiem ratunkowym oraz pogotowiem energetycznym i gazowym. Będzie również posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, kontraktowej i deliktowej.

Od właściwego wyboru odpowiedniej agencji ochrony zależy bezpieczeństwo nasze oraz naszego mienia, dlatego dołóżmy wszelkich starań, aby była to jak najbardziej trafna i przemyślana decyzja.