fitness-club
19 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Cechy dobrego klubu fitness
5 (100%) / 1 głosów

Cechy dobrego klubu fitness

Jaki klub fitness można określić mianem dobrego? Co jest wyznacznikiem jakości w tym przypadku. Najważniejsze elementy to w tym przypadku wykwalifikowana kadra, która ma odpowiednie doświadczenie oraz wysokiej jakości obsługa klienta. Nie bez znaczenia jest oczywiście również wyposażenie, które powinno być kompletne, bezpieczne i nowoczesne.

Lokalizacja, powierzchnia i stan urządzeń

Dla klientów jednym z najważniejszych czynników jest zawsze także lokalizacja. To ona w dużej mierze decyduje o popularności danego klubu fitness. Dzisiaj zresztą coraz większy nacisk kładzie się właśnie na lokalizację. Dużo klientów mają przede wszystkim kluby zlokalizowane w centrach miast lub w sąsiedztwie dużych galerii handlowych. Takim klubem, zlokalizowanym w prestiżowej i wygodnej lokalizacji jest przykładowo klub Altus Fitness, mieszczący się w katowickim wieżowcu Altus. Poza tym duże znaczenie ma całkowita powierzchnia danego klubu – im więcej metrów kwadratowych, tym więcej jest z reguły możliwości treningowych. Kluczowe jest też wspomniane już wyposażenie i jego stan. W dobrym klubie fitness maszyny i urządzenia są nowe i regularnie serwisowane. Najlepszym sygnałem nigdy nie jest sprzęt stary i zniszczony.

Dodatkowe zajęcia i opieka instruktorów

Dzisiaj nowoczesne kluby fitness i siłownie wyróżniają się także dodatkowymi atrakcjami, z których mogą skorzystać ich klienci. W niektórych miejscach, przede wszystkim w dużych miastach, można skorzystać ze strefy relaksu i SPA. Dobre kluby oferują swoim klientom ponadto dużą ofertę zajęć grupowych, z których każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Prowadzone są one przez różnych instruktorów, wykwalifikowanych w danych kategoriach. Praca pod okiem doświadczonych trenerów daje gwarancję, że wszystkie ćwiczenia będą wykonywane w sposób prawidłowy, bez żadnej szkody dla zdrowia.

Higiena i godziny otwarcia

Warto też pamiętać o zachowaniu higieny. W dobrych klubach fitness na salach ze sprzętem znajdują się papierowe ręczniki i specjalne dozowniki z płynem dezynfekującym, z których można skorzystać po zejściu ze sprzętu. To bardzo ważne, gdyż w pocie znajduje się ogromna liczba bakterii. Inną kwestią jest liczba i stan pryszniców w części sanitarnej. Im lepszy klub czy siłownia, tym więcej jest pryszniców i w lepszym stanie się one znajdują. Dobrze jest również, gdy są one oddzielone od toalet. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na klimatyzację, ilość okien oraz szafek, które powinny być dobrze zabezpieczone. Ostatnią kwestią są godziny otwarcia – dzisiaj najlepsze kluby fitness otwarte są przez całą dobę. Dzięki temu nie musimy się dostosowywać do grafiku klubu i możemy przyjść o takiej porze, jak tylko nam odpowiada – również bardzo późnym wieczorem lub w nocy, kiedy nie ma już tłumów.