developer
20 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Cechy dobrego developera
5 (100%) / 2 głosów

Cechy dobrego developera

W branży nieruchomości funkcjonuje mnóstwo firm deweloperskich, wybór jednej z nich jest pierwszym krokiem w kierunku kupna mieszkania bądź domu z rynku pierwotnego. Wybór ten jednak wcale nie łatwy i dodatkowo obciążony bardzo dużą odpowiedzialnością – po podpisaniu umowy wiążemy się z deweloperem na długie lata. Dlatego warto wiedzieć, po czym rozpoznać dobrego dewelopera.

Solidna marka

Marka to nie tylko nazwa i logo firmy, ale również cały zestaw emocji i skojarzeń, które za nimi idą. Silnej, uznanej marki nie da się sztucznie wyprodukować tylko z użyciem zabiegów marketingowych – należy ją stworzyć przede wszystkim poprzez ciężką, uczciwą pracę oraz utrzymywanie pozytywnych relacji z klientami. Jeśli dana firma deweloperska jest nam znana i często słyszymy o niej pochlebne opinie – od innych osób, a nie z mediów – to pierwszy znak, że warto zainteresować się jej ofertą.

Staż na rynku

Wiele firm chwali się rokiem swego powstania. Dlaczego? I dlaczego jest to informacja tak bardzo istotna dla klienta, czyli dla nas? Odpowiedź jest prosta: długi staż na rynku pracy jest znakomitym potwierdzeniem wysokiej jakości wykonywanych usług. Jak to działa? Konkurencja na rynku nieruchomości jest obecnie dość spora, żeby więc utrzymać tempo narzucone przez rywali każda firma musi zadbać o to, by świadczone przez nią usługi były jak najlepsze. Rynek skutecznie weryfikuje, czy dany deweloper dba o poziom swojej oferty – jeśli nie, szybko z niego wypada i zamyka działalność. Wiek firmy świadczy o tym, że firma zapewnia solidną obsługę, dlatego warto przed nawiązaniem kontaktu z deweloperem zapoznać się z historią jego działalności.

Odpowiedzialność

Wybudowanie domu na własną rękę to bardzo duże wyzwanie organizacyjne, wymagające przede wszystkim odpowiedzialnego, rozsądnego planowania we wszelkich aspektach. Jeśli kupujemy mieszkanie od dewelopera, powinniśmy oczekiwać od niego dokładnie tego samego – w końcu powierzamy mu nasze pieniądze, często jeszcze zanim budynek zostanie ukończony. Na czym polega odpowiedzialność dewelopera?

Przede wszystkim na dopilnowaniu niezbędnych kwestii formalnych związanych z kupnem ziemi i uzyskaniem pozwoleń oraz na zatrudnieniu profesjonalnej ekipy budowlanej – wyjaśnia przedstawiciel marki MarcoPolo DevelopmentDeweloper bierze na siebie odpowiedzialność za wszelkie nieścisłości prawne oraz błędy powstające w czasie budowy.

Dobry kontakt z klientem

W tym zestawieniu odpowiednie podejście do klienta było już wymieniane, jednak jest to kwestia tak istotna, że należy ją omówić szerzej. Na dobre relacja wpływa wiele czynników, między innymi terminowość, dotrzymywanie warunków umowy, informowanie klienta o istotnych sprawach związanych z mieszkaniem i odpowiadanie na jego zapytania oraz żądania, np. dotyczące usunięcia usterek wynikających z błędów w sztuce budowlanej.