6 grudnia 2018

Kategoria:
Inne

Cechy dobrego adwokata
5 (100%) / 1 głosów

Cechy dobrego adwokata

Pomoc adwokata okazuje się przydatna w szczególnie ważnych momentach życia prywatnego i zawodowego. Nie ma co ukrywać – często są to sytuacje trudne i stresujące. Wybór dobrego adwokata pomoże przejść przez trudności obronną ręką i odzyskać spokój. Profesjonalista  u boku będzie wiedział, jak bronić naszych interesów! Jak znaleźć dobrego adwokata, który stanie na wysokości zadania?

Dobry adwokat to wyspecjalizowany adwokat!

Jeśli szukasz pomocy prawnej, idziesz do adwokata. Możesz poprzestać na znalezieniu go albo włożyć nieco wysiłku w to, aby znaleźć dobrego adwokata. Mimo że obie te osoby mają podobny zakres usług i to samo wykształcenie, jest między nimi ogromna różnica.

Mówi się, że gdy coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Czy powierzyłbyś edukację dziecka osobie, która twierdzi, że jest w stanie nauczać wszystkich przedmiotów? Czy chciałbyś, aby jedna osoba projektowała, budowała, wykańczała i dekorowała Twój dom, a na koniec zajęła się założeniem ogrodu? Raczej nie, prawda? Zbyt wiele rzeczy może pójść nie tak.

Podobnie jest z adwokatami. Dobry adwokat to nie ten, który podejmie się każdej sprawy, ale ten, który wyspecjalizował się w swojej dziedzinie, a zna ograniczenia w innych i nie ryzykuje dobrem swoich klientów, biorąc sprawy z zakresu, w którym nie jest stuprocentowo pewien swojej wiedzy albo ma małe doświadczenie.

Naturalnie, jeden adwokat nie może znać się na wszystkim. Prawo jest na to zbyt rozległe. Nie oznacza to jednak, że osoby prywatne i przedsiębiorstwa są pozbawione kompleksowej obsługi prawnej. Tą zajmują się bowiem kancelarie adwokackie, w których pracuje wielu adwokatów specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach. Jeśli profil Twojej działalności albo sytuacja życiowa wymagają wielowymiarowego podejścia do prawa, zdecydowanie lepiej zdecydować się na dużą kancelarię adwokacką, w której można liczyć na rzetelną obsługę w każdej dziedzinie prawa. Do takich zaliczają się Kancelarie Adwokackie adw. Agnieszki Cioch i adw. Kamili Iłendy-Janickiej.

Jakie cechy charakteru powinien mieć dobry adwokat?

Nie każdy może być dobrym adwokatem. Poza wiedzą trzeba mieć bowiem pewne cechy, które sprawiają, że ludzie łatwo nam ufają i wierzą naszemu osądowi. Od dobrego adwokata wymaga się nieposzlakowanej opinii, wysokiej kultury osobistej, ale też łatwości wysławiania się oraz analitycznego podejścia, które pozwala spojrzeć na skomplikowane kwestie prawne z różnych stron, z uwzględnieniem wielu czynników.

Adwokat musi ważyć słowa, bo to one są jego głównym orężem w walce o Twoje interesy. Jeden fałszywy ruch może zostać wykorzystany przeciwko Tobie!

Naturalnie, powinien też dysponować szeroką i zawsze aktualną wiedzą. Ponieważ prawo nieustannie się zmienia, dobry adwokat nie może nigdy przestać się uczyć!