basen-bez-chloru
25 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Basen bez chloru – zalety rozwiązania
5 (100%) / 1 głosów

Basen bez chloru – zalety rozwiązania

Każdy z nas pamięta zapach chloru, towarzyszący wizytom na basenie. Gaz ten nie tylko nieprzyjemnie pachnie, lecz również podrażnia oczy i skórę, a nawet może być niebezpieczny dla zdrowia. Pierwiastek, służący do dezynfekcji oraz utleniania zanieczyszczeń, znajdujących się w wodzie basenowej, może stanowić także poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego. Dlatego coraz częściej możemy wybrać basen bez chloru. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Użycie chloru jest jednym z prostszych i tańszych sposobów na utlenianie zanieczyszczeń, znajdujących się w wodzie basenowej, lecz na szczęście nie jedynym. Współczesne metody nie tylko skutecznie usuną szkodliwe bakterie, lecz również przyczynią się do poprawy kondycji skóry. Wśród nich najpopularniejsze jest ozonowanie wody lub użycie hybrydowych systemów uzdatniania wody. Jakie są zalety basenów bez chloru?

Zaozonuj

Chlor pomału znika z wód basenowych – tłumaczy producent basenów AstralPoolStosowanie tego pierwiastka uważa się za przestarzałe, głównie z powodu nieprzyjemnego zapachu oraz jego podrażniającego działania na skórę. Coraz częściej woda jest ozonowana, co pozwala usunąć z niej substancje szkodliwe dla skóry, takie jak żelazo, mangan oraz amoniak.

Jak to działa? Zanieczyszczona woda basenowa trafia do zbiornika, w którym znajduje się ozon. Tam, specjalne filtry oczyszczają wodę. Zalet korzystania z basenu bez chloru, którego zawartość ozonowanie niweluje do niezbędnego minimum, liczonego w ułamkach procentów, ma szereg zalet. Dezynfekcja wody oraz usunięcie z niej niepożądanych substancji chemiczo-fizycznych to jedno. Ponadto, dzięki ozonowaniu, woda staje się krystalicznie przejrzysta i czysta mikrobiologicznie, czyli pozbawiona bakterii, wirusów, pleśni i grzybów. Podrażnione oczy oraz skóra to również już przeszłość.

Hybrydowe systemy uzdatniania wody

Coraz więcej właścicieli basenów decyduje się na hybrydowe systemy uzdatniania wody. Mimo, że koszt tej inwestycji jest nieco większy, szybko się zwraca, bowiem użytkownicy basenów chętnie wracają do ekologicznych kąpielisk. System ten jest połączeniem elektronicznej elektrolizy wody, jonizacji miedzią, stosowania fal dźwiękowych oraz kryształów soli. Jony miedzi przekształcają kryształy wapnia, w efekcie czego osady na linii wody są eliminowanie, a woda staje się jedwabista. Fale dźwiękowe z kolei skutecznie eliminują pasożyty. Korzystanie z basenów bez chloru, za to z wodą jonizowaną miedzią, niesie szereg innych plusów. Aktywny tlen utlenia wodę, niszcząc związki organiczne, które przedostają się nawet przez filtry. Tak zmiękczona woda nie tylko nawilża skórę czy odtruwa organizm, lecz również redukuje stres, bóle oraz niepokoje psychiczne. Ostatnim elementem, wykorzystywanym w hybrydowym systemie uzdatniania wody, są kryształki soli. W połączeniu z wodą, tworzy ona kombinację zjonizowanych minerałów. Taka woda pomaga regulować ciśnienie krwi, odtruwa, usuwa zaburzenia snu oraz wahania nastrojów, zwiększając jednocześnie poziom energii, a nawet libido.

Szukajmy zatem basenu bez chlorowanej wody. Pobyt na takim kąpielisku będzie bowiem nie tylko aktywnością fizyczną, lecz również sposobem na relaks, a także poprawę zdrowia.