balustrady-szklane
6 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Balustrady szklane. Dlaczego warto?
5 (100%) / 2 głosów

Balustrady szklane. Dlaczego warto?

Balustrady szklane są piękne i eleganckie. Doskonale wyglądają w nowoczesnych wnętrz, ale sprawdzą się też w bardziej tradycyjnym otoczeniu. Czym są takie balustrady? Co je charakteryzuje? Dlaczego warto zdecydować się właśnie na taką balustradę we własnym domu lub w firmie? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w naszym krótkim artykule.

Balustrady szklane – co warto wiedzieć?

Piękne, eleganckie wnętrze wymaga zastosowania sprawdzonych, szlachetnych rozwiązań. Balustrady ze szkła z pewnością się do nich wliczają. Taki element wniesie do naszego wnętrza mnóstwo nowoczesnego szyku i elegancji. Najprostszym sposobem na odmianę wyglądu starego wnętrza jest wymiana dodatków. Dość często wymieniamy więc meble, jednak taki zabieg, choć nie wymaga remontu całego mieszkania, wcale nie jest tańszy. Dlatego czasem warto pomyśleć nieszablonowo i zamiast kupować nowy zestaw mebli, zdecydować się właśnie na wymianę balustrad lub obłożenia schodów. Taka zmiana z pewnością będzie zauważalna już na pierwszy rzut oka i wniesie do naszego domu powiew świeżości. Piękne i niepowtarzalne balustrady znajdziemy na przykład w ofercie firmy Euromont.

Dlaczego warto zastosować balustrady szklane?

Balustrady ze szkła doskonale zastąpią wszystkie inne, tradycyjne rozwiązania. Dzięki takim balustradom wnętrze będzie wydawać się znacznie bardziej przestronne, będzie też w nim więcej światła. Ale balustrady szklane sprawdzą się tez na zewnątrz budynku – dodają mu wtedy elegancji. Pierwotnie takie balustrady używane były tylko w dużych galeriach handlowych czy instytucjach publicznych. Z czasem jednak trafiły do naszych domów, a teraz ich popularność wciąż rośnie. Dlaczego balustrady szklane cieszą się tak dużym powodzeniem? Przede wszystkim, są bardzo wytrzymałe – odporne na pęknięcia i zarysowania. Tafle szklane pokrywane sa specjalnym laminatem, który zapobiega kruszeniu się szkła, przez co nie musimy się obawiać, że po uderzeniu np. piłką przez dziecko balustrada się stłucze. Poza tym, balustrady ze szkła bez trudu utrzymamy w czystości – wystarczy od czasu do czasu przetrzeć je płynem do szyb. Dodatkowo balustrady ze szkła przepuszczają światło i, jak wspomnieliśmy wyżej, tym samym sprawiają wrażenie, że pomieszczenia są przestronniejsze. Dlatego bardzo często stosuje się takie balustrady nie tylko w domach ale w mieszkaniach dwupoziomowych, w których chce się stworzyć wrażenie większej przestrzeni. Balustrady szklane to piękne, szlachetne produkty, które pozwolą nam odświeżyć wnętrze swojego mieszkania.