10 grudnia 2018

Kategoria:
Inne

Atrakcje turystyczne Bukowiny Tatrzańskiej
5 (100%) / 2 głosów

Atrakcje turystyczne Bukowiny Tatrzańskiej

Szukasz miejsca na Sylwestra, ferie zimowe, styczniowe szaleństwo w górach? Wybierz się do Bukowiny Tatrzańskiej! Jakie trasy narciarskie tu znajdziesz? Jakie atrakcje mają Termy Bukovina? Jakie są właściwości wód termalnych? Na jakie zajęcia możesz pójść w Bukowiańskim Centrum Kultury? Przeczytaj nasz przewodnik po atrakcjach turystycznych i przekonaj się, że możesz tu spędzić cały urlop pełen atrakcji.

Trasy narciarskie w Bukowinie Tatrzańskiej

Mało kto wyobraża sobie góry bez szaleństwa na stoku. Bukowina Tatrzańska oferuje liczne trasy narciarskie i snowboardowe, takie, jak:

  • Litwinka,
  • Koziniec,
  • Hawrań,
  • Małe Ciche,
  • Kotelnica,
  • Turnia,
  • Rusin-Ski.

Każda trasa narciarska posiada w swojej ofercie wypożyczalnię sprzętu i lekcje u profesjonalnych instruktorów. Naśnieżone i oświetlone stoki mają różne stopnie trudności, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od stopnia zaawansowania.

Termy Bukovina

O Termach Bukovina opowiedział manager pensjonatu Orlik w Bukowinie Tatrzańskiej:

Terma Bukowina to 12 basenów, 8 saun, łaźnie i jacuzzi z wodą termalną, znajdujących się zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Do wyboru są baseny z głęboką i płytką wodą, które zawsze jest ciepła – ich temperatura waha się od 30 do 38 stopni Celsjusza. Dla spragnionych adrenaliny dorosłych i rozpieranych energią dzieci czekają 3 zjeżdżalnie. Z kolei pragnącym odpoczynku i wytchnienia od pędu codzienności, Terma Bukowina oferuje widok na Tatrzański Park Narodowy i Spa Bukovina, gdzie można się zrelaksować, zadbać o urodę i zdrowie.

To, co wyróżnia Termy Bukovina spośród innych kąpielisk, to wyjątkowa woda termalna, wydobywana na głębokości 2,4 kilometra. Zawiera cenne minerały, takie jak magnez, wapń, sód, potas, chlor i związki mineralne, takie jak siarczany i wodorowęglany. Unikalny skład wody termalnej z Bukowiny Tatrzańskiej działa zbawiennie na urodę, zdrowie fizyczne i psychiczne: rozluźnia mięśnie, zmniejsza bóle stawowo-kostne, relaksuje, poprawia nastrój, reguluje pracę serca, przyśpiesza przemianę materii – pomaga schudnąć, koi podrażnioną skórę.

Kultura w Bukowinie Tatrzańskiej

Po wysiłku fizycznym i relaksie w wodzie pora na kolejną atrakcję turystyczną Bukowiny Tatrzańskiej – regionalną kulturę. W Bukowiańskim Centrum Kultury możesz być świadkiem okolicznościowych imprez, takich jak Festiwal Bukovina czy występ Regionalnego Zespołu Teatralnego imienia Józefa Pitoraka. W ramach Szkoły Ginących Zawodów możesz nauczyć się tańca regionalnego, malowania na szkle, rzeźby, snycerki (rzeźbienia w drewnie), bibułkarstwa (robienia ozdobnych kwiatów z bibuły) i ceramiki. Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników i posiadają dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(): Failed opening '/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41