survival
23 kwietnia 2018

Kategoria:
Inne

Akcesoria wojskowe dla każdego. Najpopularniejsze gadżety survivalowe niezbędne w podróży
3 (60%) / 3 głosów

Akcesoria wojskowe dla każdego. Najpopularniejsze gadżety survivalowe niezbędne w podróży

W podróży może nam się przytrafić wiele niespodzianek. Szczególnie dotyczy to wypraw na łono przyrody, z dala od cywilizacji. Jeżeli lubisz survival, musisz być dobrze przygotowany, żeby jakoś sobie poradzić i nie odchorowywać wyprawy. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie akcesoriów wojskowych. Jakie gadżety survivalowe prosto z wojska są dostępne dla każdego?

Szukasz niezawodnego sprzętu survivalowego?

Sprzętu survivalowy musi być niezawodny, to znaczy: bardzo wytrzymały. W przeciwnym razie możemy być zaskoczeni, gdy okaże się, że np. nóż się połamał. Ważna jest także wysoka jakość wykonania. W przypadku noża oznacza to: idealnie tnące ostrze, które poradzi sobie nawet z twardymi materiałami, wygodną, ergonomiczną rękojeść, idealne spasowanie elementów. Jeżeli zależy Ci na trwałości i jakości Twoich gadżetów survivalowych, weź pod uwagę akcesoria wojskowe.

W wojsku nie ma miejsca na bylejakość – mówi znawca militariów ze sklepu Militarjach.pl. – Od tych przedmiotów zależało naprawdę wiele, były przeznaczone do używania w prawdziwych warunkach bojowych, a nie do zabawy w survival. Dlatego akcesoria wojskowe to doskonałe rozwiązanie dla wielbicieli mocnych wrażeń z dala od cywilizacji. Żadne komercyjne produkty nie mogą się równać z tymi, które były produkowane na zamówienie armii. Oferujemy wyposażenie wojsk z różnych krajów, dzięki czemu klienci znajdą akcesoria przystosowane do różnych warunków.

Wojskowy niezbędnik survivalowca

Co powinno znaleźć się pod ręką prawdziwego survivalowca? Z całą pewnością na podium można umieścić nóż myśliwski. Przydaje się zarówno do przygotowywania jedzenia, jak i obrony, obróbki drewna, oprawiania zwierząt i wielu innych czynności. Nie da się czuć pewnie w warunkach survivalowych, nie mając noża.

Kolejny element, bez którego nie sposób przetrwać w dziczy, to krzesiwo. Nie zapalniczka, nie zapałki, ale właśnie wojskowe krzesiwo – odporne na działanie wody i zimna, wytrzymałe mechanicznie, gwarantuje wzniecenie ognia w każdych warunkach.

Trzeci ważny gadżet survivalowy to torba, w której znajdą się dwa pierwsze. Noszenie przedmiotów w rękach nie wchodzi w grę. Muszą one pozostawać wolne. Do przechowywania krzesiwa, noża, wody czy prowiantu doskonale nadają się torby typu nerki. Nie krępują ruchów, nie zajmują dłoni i nie ciążą nadmiernie. Są bardzo małe i dyskretne, w odróżnieniu od plecaków czy dużych toreb naramiennych. Pozostają w zasięgu ręki bez konieczności zdejmowania ich. Sprawdzają się idealnie tam, gdzie potrzeba szybkiej reakcji oraz swobody.