3 grudnia 2018

Kategoria:
Inne

Akcesoria przydatne w pracach szwalniczych
5 (100%) / 2 głosów

Akcesoria przydatne w pracach szwalniczych

Nowoczesne szwalnie, czy zakłady krawieckie, wyposażone są w znacznie więcej elementów niż tylko stoły i solidne maszyny szwalnicze. To także różnego rodzaju urządzenia prasowalnicze, elementy wyposażenia krojowni, a także dodatkowe akcesoria. W naszym artykule przyjrzymy się kilku kategoriom akcesoriów, które przydają się w pracach szwalniczych i ułatwiają ich wykonywanie.

Akcesoria do maszyn szwalniczych

Jak mówi nam przedstawiciel firmy OMB Group z Łodzi, akcesoria przydatne w pracach szwalniczych możemy podzielić na te przeznaczone do maszyn szyjących i urządzeń prasowalniczych oraz na te przeznaczone do wyposażenia krojowni. Szwalnia, czy zakład krawiecki, nie obejdą się bez miejsca, w którym nie możemy wygodnie przyciąć i dopasować elementy tworzonej odzieży, czy innych szytych przedmiotów. Zaczniemy jednak od akcesoriów do maszyn szwalniczych. Pierwsze z nich to akcesoria związane bezpośrednio z pracami przy maszynie do szycia:

  • zestawy igieł do maszyn krawieckich,
  • szpulki,
  • centymetry krawieckie różnej długości,
  • kreda krawiecka,
  • magnetyczne liniały,
  • rozcinacze i rozpruwacze ściegów,
  • szpikulce do robienia dziur w twardych tkaninach,
  • lampki do oświetlania przestrzeni nad maszyną do szycia,

W sklepach dostępne są także akcesoria, które pozwalają zadbać o nasze stanowisko pracy, na przykład szczoteczki do czyszczenia maszyn, wkrętaki do regulacji elementów maszyny, a także oleje do wysokoobrotowych maszyn krawieckich.

Akcesoria do stanowisk prasowalniczych

Przeglądając stronę firmy, która zajmuje się dystrybucją wyposażenia do szwalni, znajdziemy mnóstwo akcesoriów do stanowisk prasowalniczych. To przede wszystkim części zamienne do stołów prasowalniczych, wytwornic pary, czy pistoletów parowych, jak termostaty czy regulatory temperatury. Wymienione przykładowe elementy teoretycznie nie są niezbędne do działania urządzeń, jednak bez nich praca z nimi byłaby trudniejsza i mniej bezpieczna. Zamiast decydować się na zakup nowego urządzenia, warto po prostu wymienić w nim zepsutą, czy uszkodzoną w jakiś sposób część. W niektórych żelazkach możemy wymienić nawet teflonowe stopy. Wśród akcesoriów znajdziemy również pokrycia na stoły prasowalnicze, wykonane z elastycznej, miękkiej pianki silikonowej. Pokrycia chronią stoły do prasowania przed zniszczeniem. Podobnie działają pokrycia z dobrej jakości filcu. Filc często stosowany jest jako pokrycie pośrednie – kładziemy na nim inny materiał, który wykazuje większą odporność na wysoką temperaturę. Ostatni ciekawy przykład spośród omawianych akcesoriów to tzw. prasulec do rękawów.

Akcesoria do wyposażenia krojowni

Na koniec warto też wspomnieć o akcesoriach, które świetnie sprawdzają się w krojowniach, gdzie tkaninom nadaje się właściwego kształtu, by później mogły trafić na stanowisko szwalnicze. Najpopularniejsze akcesoria to oczywiście klasyczne nożyczki i noże krawieckie. W ofertach możemy znaleźć również nożyce elektryczne dedykowane zakładom krawieckim, krajarki taśmowe, czy krajarki pionowe. Dodatkowo akcesoriami do wyposażenia krojowni można nazwać przewijarki do tkanin, tzw. stoły krojcze, czy klamry krawieckie do lagowania tkanin.

Możemy więc śmiało powiedzieć, że akcesoriów przydatnych w pracach szwalniczych jest naprawdę sporo.


Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(): Failed opening '/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41