22 listopada 2018

Kategoria:
Inne

Akcesoria do sprzątania przydatne w każdym domu
5 (100%) / 1 głosów

Akcesoria do sprzątania przydatne w każdym domu

Według badań przeprowadzonych w 2017 roku przez ARC Rynek i Opinia, co piąty Polak lubi sprzątać. Czystość w domu daje nam poczucie komfortu. W utrzymaniu porządku mogą pomóc przydatne akcesoria. W jakie artykuły do sprzątania powinniśmy się zaopatrzyć, aby skutecznie walczyć z kurzem, brudem i smugami? Z niezbędnikiem domowych porządków każdy zechce wyczyścić cały dom na błysk!

Zmywaki i druciaki nie tylko do kuchni

Do podstawowych gadżetów w każdej kuchni (i nie tylko!) można zaliczyć zmywaki i druciaki. Zmywaki mają z jednej strony miękką, a z drugiej ostrą warstwę, służącą do czyszczenia większych zabrudzeń.

Czyściki są bardzo trwałe i skuteczne, a do tego nie rysują powierzchni, na której są używane. Dzięki nim z powodzeniem usuniemy kamień i osad z mydła, którego ciężko uniknąć w łazience czy WC – dodaje nasz ekspert z firmy Coral EGL.

Tak samo niezawodny w działaniu jest druciak. Wyczyści nawet silnie zabrudzone powierzchnie. Wybierajmy druciaki, które pozbędą się największych zabrudzeń, ale nie będą tworzyć zarysowań. Wtedy dokładnie wyczyścimy garnki, talerze i inne zabrudzone obszary, przy których zwykły zmywak nie daje rady.

Ścierki do czyszczenia każdego rodzaju powierzchni

Jakie jeszcze akcesoria do sprzątania powinny znaleźć się w naszej szafce na środki służące do utrzymania czystości? Bez wątpienia różne rodzaje ścierek i ściereczek! Mogą być wykonane z bawełny, akrylu, mikrowłókien, mikrowłókien z dodatkiem bawełny i poliestru czy mieszanki bawełniano-poliestrowej. Akryl jest tworzywem w 100% sztucznym, ale ma działanie antystatyczne. Bawełna doskonale chłonie i oddaje wodę, a poliester wzmacnia jej trwałość (choć jednocześnie utrudnia wchłanianie wody!). Ścierki z mikrofibry są jeszcze skuteczniejsze w czyszczeniu, natomiast mikrowłókno z bawełną i poliestrem cechuje wyjątkowa odporność na zniszczenia. Do tego ten materiał jeszcze lepiej wyciąga zabrudzenia!
Co myjemy z pomocą ściereczek? Wszelkie zabrudzone powierzchnie – blaty, podłogi, szafki, lustra, okna. Ściereczki towarzyszą nam każdego dnia, można nimi wycierać na sucho i mokro, z użyciem detergentów lub bez nich. Brudne szmatki można wyprać i wykorzystać je po raz kolejny. Są bardzo praktyczne!

Z mopem każda podłoga będzie lśniła czystością!

Nie wyczyścimy domu na błysk bez użycia mopa, który służy do mycia podłóg. Mopy nie tylko czyszczą powierzchnie i usuwają zabrudzenia, ale też nie pozostawiają smug. Są bardzo proste i wygodne w użyciu. Mopy sznurkowe i paskowe są najbardziej popularne z racji niskiej ceny i możliwości łatwej wymiany końcówki. Sprawdzają się przy myciu nieregularnych powierzchni, ponieważ pozwalają dotrzeć do wszystkich zagłębień.
Podobnie jak ściereczki, są wykonane z bawełny, mikrofibry czy włókien syntetycznych. Bawełna nadaje się do każdego rodzaju podłóg, mikrofibra za to nie pozostawia smug. Włókna syntetyczne słabiej chłoną wodę, lecz z drugiej strony są bardzo tanie i możemy częściej je wymieniać.
Szeroka oferta akcesoriów do sprzątania pozwala wybrać produkty, które każdemu będą odpowiadać. Może ty również zechcesz dzisiaj posprzątać?