catering
7 kwietnia 2018

Kategoria:
Gastronomia

Jak wybrać dobrą firmę cateringową?
5 (100%) / 1 głosów

Jak wybrać dobrą firmę cateringową?

Catering to nic innego jak obsługa gastronomiczna różnego rodzaju imprez, konferencji, bankietów i przyjęć. Od jakiegoś czasu pojęciem tym określa się także codzienne zapewnianie posiłków w miejscach pracy, które są przygotowywane poza danym obiektem i do niego przywożone.  Rodzaj posiłków uzależniony jest od preferencji klienta oraz oferty firmy cateringowej. Jak wybrać tę odpowiednią?

Odpowiednia obsługa

Od kilku lat na polskim rynku działa coraz większa liczba firm cateringowych. Także wiele restauracji oferuje własny catering, wychodząc tym samym naprzeciw klientom. Celem każdej firmy zajmującej się cateringiem powinna być przede wszystkim profesjonalna obsługa gości. Obsługa dobrej firmy cateringowej musi wyróżniać się umiejętnością łatwego nawiązywania kontaktów. W przypadku tej pracy zawsze najlepiej sprawdzają się osoby o pogodnym usposobieniu, które są przyjaźnie nastawione do innych ludzi. Ważną cechą firmy cateringowej jest ponadto poczucie estetyki. Należy zadbać bowiem nie tylko o smak przygotowywanych potraw, ale i ich wygląd czy sposób podawania do stołu. Warto sprawdzić np. warszawską firmę Bocian Catering, działającą na rynku od wielu lat i mającą doświadczenie w obsłudze różnego rodzaju imprez.

Kryteria wyboru firmy cateringowej

Aby znaleźć najlepszą firmę cateringową warto wziąć pod uwagę kilka kryteriów: cenę, opinie ze  strony dotychczasowych klientów, jakość przygotowywanych potraw, różnorodność menu czy sposób podawania posiłków. Duże znaczenie ma to, gdzie odbywa się spotkanie, którego obsługą ma zająć się firma cateringowa. Może być to zarówno klub, jak i elegancki hotel. Coraz większą popularnością cieszą się także imprezy organizowane w plenerze. Inaczej obsługuje się też event na kilkadziesiąt osób, a inaczej przyjęcie, w którym bierze udział kilkuset gości. Dobra firma cateringowa powinna jednak poradzić sobie z każdym wyzwaniem.

Doświadczenie

Firmy cateringowe na ogół współpracują z wieloma osobami i są w stanie obsłużyć naprawdę duże konferencje czy spotkania biznesowe. Warto jednak na wstępie zapytać o doświadczenia w organizacji dużych imprez. Wówczas można mieć pewność, że dana firma posiada odpowiednie zaplecze techniczne i personel, który jest w stanie obsłużyć tak dużą ilość gości. Oczywiście bardzo ważnym kryterium, jak zawsze zresztą, jest cena. Jednak nie można kierować się jedynie tym, gdyż niestety często niska cena wiąże się ze składnikami niskiej jakości oraz nieświeżymi produktami. Wpływa to negatywnie na smak serwowanych potraw.