restauracja-w-parku
1 sierpnia 2018

Kategoria:
Gastronomia

Restauracja w sercu zieleni. Parkowe punkty gastronomiczne
5 (100%) / 2 głosów

Restauracja w sercu zieleni. Parkowe punkty gastronomiczne

Parkowe punkty gastronomiczne nie są wynalazkiem naszych czasów. Zapomniane przez lata, teraz powracają i zaczynają się cieszyć coraz większym powodzeniem. Coraz więcej osób – głodnych jedzenia i przyrody – je odwiedza. Restauracja w dużym mieście, usytuowana w sercu zieleni, ma bowiem wiele zalet. Bliskość i kontakt z naturą to jedna z nich, ale nie jedyna.  

Restauracja w sercu zieleni – uczta dla zmysłów

Dobra restauracja to miejsce, które karmi ciało i duszę. Liczy się smak potraw, ale i okoliczności, w jakich są one serwowane. Stąd restauracja w sercu zieleni wydaje się być idealnym rozwiązaniem. W takim miejscu nakarmisz wszystkie swoje zmysły do syta. Oczywiście pod warunkiem, że kuchnia serwuje smaczne dania. Restauracja w sercu zieleni brzmi dobrze, ale gdzie ją znaleźć w mieście? Odpowiedź jest niezwykle prosta – w parku.

Zalety parkowych punktów gastronomicznych

Restauracja w parku wydaje się być idealnym miejscem na każde spotkanie, szczególnie wiosną i latem. Najważniejszą zaletą takiego rozwiązania jest panująca w tego typu miejscach niepowtarzalna atmosfera, którą tworzy otaczająca zieleń.

W takim otoczeniu możesz zorganizować niezapomniane przyjęcie weselne. W parku może odbyć się także ceremonia zaślubin, wówczas transport gości do sali weselnej przestaje być Twoim zmartwieniem. Bardzo często młoda para w trakcie przyjęcia, wymyka się na sesję zdjęciową. Organizując wesele w restauracji w parku, nie musisz opuszczać swoich gości i pędzić na sesję w strojach ślubnych. Piękny plener masz bowiem na miejscu. Możesz także zaprosić swoich gości na wspólną sesję.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik Figaro Park, restauracji w Parku Skaryszewskim w Warszawie:

Podczas wesela oraz innych imprez okolicznościowych, urządzanych w restauracji w sercu zieleni, Ty i Twoi goście możecie korzystać z uroków parku, wybrać się na przechadzkę lub po prostu zaczerpnąć świeżego powietrza. A kiedy wśród Twoich gości są również dzieci, to park może być dla nich miejscem zabawy. Alternatywą do prawdopodobnie nudzącego ich siedzenia przy stoliku. Rodzice mogą je mieć na oku, a Ty nie musisz zapewniać im dodatkowych atrakcji.

W restauracji w parku wieczorową porą bywa bardzo romantycznie, właściwie niezależnie od pory roku. Taka oprawa z pewnością sprzyja spotkaniom zakochanych. Kolacja przy świecach, wino, a wokół natura. Po kolacji długi spacer. Brzmi zachęcająco. A w ciągu dnia, w środku tygodnia, bez specjalnej okazji, wizyta w takiej restauracji może sprawić Ci po prostu przyjemność. Dobre jedzenie, spacer i relaks.

Opisaliśmy tylko kilka zalet parkowych punktów gastronomicznych, z pewnością mają ich więcej. Ale już te kilka wystarczy, aby przekonać się, że w takim miejscu zdecydowanie nakarmisz wszystkie swoje zmysły do syta.