wyposazenie-cukierni
25 lipca 2018

Kategoria:
Gastronomia

Elementy wyposażenia piekarni i cukierni
5 (100%) / 1 głosów

Elementy wyposażenia piekarni i cukierni

Odpowiednie elementy wyposażenia piekarni i cukierni wpływają nie tylko na estetykę owych pomieszczeń, ale również na funkcjonalność oraz popularność punktów. Każdy klient bardzo chwali sobie wygodę i ergonomię sklepu, w którym robi zakupy, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości witryny cukiernicze i komory chłodnicze, będące zabezpieczeniem przechowywanych w nich produktów. Przedstawiamy kilka rozwiązań do zastosowania w piekarniach oraz cukierniach.

Regały piekarnicze

Czy ktoś może wyobrazić sobie śniadanie bez pysznego chleba lub świeżych bułek? Aby jednak przygotować posiłek z tych produktów, należy udać się na zakupy do piekarni, najlepiej z samego rana, kiedy można załapać się na świeżą dostawę pieczywa. Wchodząc do piekarni codziennie wybór bułek oraz chleba jest znaczący. Chleb biały, pszenny, ciemny, razowy, bułki ze słonecznikiem, z pestkami dyni – do wyboru, do koloru.

A to wszystko wystawione na eleganckich regałach piekarniczych, które są niezbędnym elementem wyposażenia piekarni. Są one oparte na drewnianych rusztach chlebowych, a czasem także na koszach wiklinowych. Oprócz elegancji i wysokiej jakości wykonania cechują się łatwością w utrzymaniu ich w czystości.

Regały cukiernicze

Kiedy najdzie nas ochota na kawałek ciasta lub lody gałkowe, warto udać się do cukierni. Tutaj także duże znaczenie mają elementy wyposażenia takiego pomieszczenia i forma ekspozycji wszystkich oferowanych produktów. Mówi się, że niektóre posiłki można jeść oczami, a gdy w grę wchodzą słodkości, nie ma co polemizować z tak postawioną tezą.

Aby jednak konkretne produkty wpadły nam oraz innym klientom w oko, należy zainwestować w przeszklone regały cukiernicze, które posiadają wewnętrzny agregat chłodniczy. Dzięki niemu wszelkie ciasta i torty są świeże i gotowe do sprzedaży przez cały dzień.

Lady sprzedażowe i oświetlenie

Oprócz regałów piekarniczych i cukierniczych niezbędne są lady sprzedażowe, które powinny być na tyle duże, aby pomieścić kasę oraz tackę na pieniądze. Ponadto należy znaleźć na nich kawałek przestrzeni, który pozwoli na bezproblemowe podanie klientom zakupionych produktów. Piekarnia oraz cukiernia, jak każdy sklep, potrzebują również dobrego oświetlenia. Warto o nie zapytać, kupując wyposażenie do sklepów.

Producenci oraz dystrybutorzy elementów wyposażenia do piekarni i cukierni często oferują także klimatyzację, systemy chłodnicze, podłogi przemysłowe czy właśnie specjalistyczne oświetlenie. Taką firmą jest IGLOOTECHNIKA, która posiada asortyment obejmujący wszystkie sprzęty i meble sklepowe niezbędne podczas urządzania punktów handlowych oraz gastronomicznych.