kantor-internetowy
18 czerwca 2018

Kategoria:
Finanse

Zalety kantoru internetowego
5 (100%) / 2 głosów

Zalety kantoru internetowego

Pierwsze kantory internetowe w Polsce powstały w 2009 roku, czyli znacznie później niż te stacjonarne, do których niektórzy z nas na dobre zdążyli się przyzwyczaić. Jednak zainteresowanie kantorami internetowymi wciąż wyraźnie wzrasta. W sieci możemy spotkać się z wieloma reklamami, które zachęcają do wymiany walut online. Jakie zalety mają kantory internetowe i czy rzeczywiście opłaca nam się z nich korzystać? Przyjrzyjmy się kantorom stacjonarnym i wirtualnym.

Kantory stacjonarne

Kantory stacjonarne wciąż w wielu osobach wzbudzają znacznie większe zaufanie, ponieważ dobrze je znamy. Kiedy odwiedzamy takie miejsce, jesteśmy przekonani, że sympatyczna osoba za pancerną szybą nas nie oszuka: po prostu dokonamy wymiany walut i wyjdziemy zadowoleni z transakcji. Dodatkowo nie ponosimy kosztów przelewu i nie musimy też na przelew czekać. Wiele kantorów stacjonarnych zapewnia też możliwość wpłaty gotówki na nasze konto bankowe. Na tym właściwie kończą się zalety rozwiązania tego rodzaju.

Kantory internetowe

Nowoczesne kantory internetowe pozwalają na bardzo prostą wymianę walut – to tylko dwa kroki z naszej strony. Logujemy się do panelu klienta, gdzie mamy do dyspozycji kalkulator z aktualnymi kursami walut online. Dzięki niemu sprawnie i szybko obliczymy, ile potrzebujemy gotówki, by kupić potrzebną nam ilość danej waluty. Zlecamy wymianę i dokonujemy przelewu – gdy środki zostają zaksięgowane na rachunku kantoru, dostaniemy powiadomienie. Środki, które zakupiliśmy, trafią na wskazany podczas transakcji w panelu rachunek. Najczęściej wymienianą zaletą kantorów internetowych są małe spready, czyli różnice między ceną zakupu a ceną sprzedaży.

W kantorze internetowym spready zawsze są niższe niż w kantorach stacjonarnych czy bankach – mówi nam przedstawiciel Kantoru Cent z Wrocławia.

Kolejna zaleta kantoru internetowego to możliwość skorzystania z jego usług zawsze i wszędzie, o każdej porze dnia i nocy przez 365 dni w roku. Nie musimy wybierać się do centrum handlowego, w którym dodatkowo często zastaniemy kolejkę. Całej wymiany walut dokonamy z naszego komputera, tabletu, czy smartfonu. To szczególnie przydatne rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują i często potrzebują obcych walut. A co z bezpieczeństwem? Nie musimy się o nie martwić, ponieważ wszystkie prawdziwe kantory internetowe muszą być wpisane do rejestru działalności kantorowej przez Narodowy Bank Polski. Podsumowując, korzystanie z kantoru internetowego jest wręcz bardziej bezpieczne niż korzystanie z kantoru stacjonarnego – naszych pieniędzy po drodze nikt nam nie zabierze.