kantor-internetowy
8 czerwca 2018

Kategoria:
Finanse

Dlaczego firmy tak chętnie korzystają z kantorów internetowych?
5 (100%) / 1 głosów

Dlaczego firmy tak chętnie korzystają z kantorów internetowych?

Kantory i wymiana walut większości z nas kojarzy się przede wszystkim z zagranicznymi urlopami, prawda? Jest jeszcze jedno silne skojarzenie: wymiana walut przez firmy, a te najchętniej korzystają z kantorów internetowych. Czy to wyłącznie wygoda, brak konieczności wybrania się do punktu wymiany walut? Otóż nie. W naszym artykule przyjrzymy się, dlaczego firmy chętnie korzystają z kantorów online.

Jak działa kantor internetowy?

Na początku postaramy się wprowadzić czytelników w proste zasady wymiany walut w kantorach internetowych – jak to właściwie działa? Zasady działania profesjonalnego kantoru online są proste. Zaczynamy oczywiście od założenia własnego konta i logujemy się do tzw. Panelu Klienta. W panelu mamy do dyspozycji kalkulator z aktualnymi kursami walut online – w prosty sposób obliczamy, ile potrzebujemy środków na zakup potrzebnej nam waluty. Następnie zlecamy wymianę, przelewamy potrzebną kwotę na wskazany numer konta. Gdy środki zostają zaksięgowane, otrzymujemy informację zwrotną. Teraz już pozostaje nam poczekać na przelew zwrotny.

Dlaczego firmy wybierają kantory internetowe?

Małe firmy, jak i znacznie więksi przedsiębiorcy, chętnie korzystają z usług kantorów internetowych nie tylko dlatego, że to wygodne rozwiązanie.

Zachęcające są także niskie kursy walut i przy tym niskie koszty przelewów – mówi nam przedstawiciel kantoru Centnet.pl.Zachęca to nie tylko dużych przedsiębiorców.

Skąd takie, a nie inne zakończenie tej wypowiedzi? Niektórym z nas prowadzenie własnej firmy kojarzy się wyłącznie z dużymi kwotami i dużymi przelewami, na których można oczywiście dużo zyskać, oczywiście pod warunkiem, że są dobrze zaplanowane. To prawda, że dla potężnego przedsiębiorcy kilka, kilkadziesiąt, czy później kilkaset złotych to kwota niewarta uwagi, jednak każda firma od czegoś zaczyna. By osiągnąć zyski, trzeba umieć wydawać pieniądze i też je oszczędzać. Trzeba trzymać się znanego przysłowia, które zaczyna się słowami: „od ziarnka do ziarnka”, ale nie tylko… 

Czas to pieniądz

To kolejne przysłowie ważne dla każdego przedsiębiorcy. Korzystanie z kantoru online to niewątpliwie oszczędność czasu, a także bezpieczeństwo. W dobie kont internetowych trudno wyobrazić sobie, że oddelegowujemy pracownika do stacjonarnego kantoru z pokaźną sumą pieniędzy w gotówce do wymiany. Transakcje online są niewątpliwie szybsze i bezpieczniejsze. Podsumowując: firmy chętnie korzystają z kantorów online, ponieważ jest to bardziej opłacalne, szybsze i bezpieczniejsze rozwiązanie. Czy można chcieć czegoś więcej?