28 listopada 2018

Kategoria:
Finanse

Czy warto korzystać z kredytów pozabankowych?
5 (100%) / 1 głosów

Czy warto korzystać z kredytów pozabankowych?

Zaciągnięcie kredytu w banku związane jest z dużą ilością formalności, a także najczęściej z koniecznością przedstawienia umowy o pracę oraz zaświadczenia o wysokości dochodów. Co więcej, procedura przyznania pożyczki jest rozciągnięta w czasie, a od złożenia wniosku o kredyt do uzyskania decyzji mija wiele tygodni. Jeśli zależy ci na szybkim pozyskaniu gotówki, skorzystaj z kredytu pozabankowego.

Banki coraz bardziej zaostrzają kredytowe wymagania; w wyniku ich działań uzyskanie kredytu z roku na rok staje się trudniejsze. Tymczasem niejednokrotnie stajemy przed koniecznością dokonania nieplanowanych zakupów lub sfinansowania nieprzewidzianych wydatków. Z pomocą przyjadą nam kredyty pozabankowe. Sprawdź, dlaczego warto z nich skorzystać.

Szybka wypłata gotówki

Największą zaletą pozabankowych kredytów jest szybkość uzyskania gotówki. Podczas gdy w tradycyjnym banku ta procedura zajmuje zazwyczaj kilka tygodni, w instytucjach takich jak renomowane biuro finansowe Marshall Lion, gotówkę otrzymamy w ciągu kilku dni.

Z tego powodu, pozabankowe kredyty gotówkowe zaciągają zazwyczaj osoby, potrzebujące nagłego i szybkiego zastrzyku gotówki.

Minimum formalności

Procedura uzyskania pozabankowego kredytu jest sprawna i nieuciążliwa dla pożyczkobiorcy. Potrzebny będzie dowód osobisty, wniosek oraz zaświadczenie o zarobkach, przy czym należy pamiętać, że aby kredyt uzyskać, należy wykazać źródło dochodu, umożliwiające jego spłatę. Dodatkowym ułatwieniem dla klientów jest możliwość złożenia wniosku drogą internetową, wypełniając formularz on-line.

Wysokość przyznanej sumy zależeć będzie zatem od naszych możliwości oraz od regularnej spłaty zobowiązania.

Dowolny cel

Kolejną zaletą omawianego rodzaju kredytów jest ich dowolne przeznaczenie. Pożyczkobiorca nie musi informować instytucji, na jaki cel chce przeznaczyć kredyt. Mogą być to zarówno zakupy sprzętu, zagraniczna podróż czy inne, dowolne przeznaczenie.

Różnorodność oferty

Kredyty pozabankowe to jednak nie tylko kredyty gotówkowe. Instytucje finansowe proponują swoim klientom także kredyty:

  • konsolidacyjne
  • elastyczne
  • hipoteczne

Konsolidacyjne przeznaczone są dla osób zadłużonych, mających problemy ze spłatą swoich zobowiązań i pozwalają pozyskać środki, niezbędne do uregulowania sytuacji finansowej. Kredyty elastyczne z kolei pozwalają pożyczkobiorcy regulowanie wysokości spłacanych rat i dopasowanie ich do aktualnej sytuacji materialnej.

Jeśli nie jesteśmy pewni, jakiej wysokości kredyt będziemy w stanie uzyskać, wystarczy zadzwonić do konsultanta lub wypełnić bezpłatny formularz, a następnie czekać na kontakt od przedstawiciela instytucji finansowej.