4 lutego 2019

Kategoria:
Elektronika

Zalety wag elektronicznych
5 (100%) / 1 głosów

Zalety wag elektronicznych

Wagi to urządzenia, które stanowią niezbędny element wyposażenia laboratoriów, aptek, oddziałów pocztowych, sklepów, zakładów jubilerskich, gabinetów lekarskich czy linii produkcyjnych. Pełnią one ważną rolę – od ich pomiarów wiele zależy. Dlatego też muszą być niezawodne. Najlepszym spośród dostępnych obecnie na rynku rozwiązań są wagi elektroniczne. Dlaczego?

Niezwykła dokładność

Wagi elektroniczne, w przeciwieństwie do wag mechanicznych, wyróżniają się bardzo wysoką precyzją w dokonywaniu pomiarów. Wyniki zaś przedstawiają na czytelnym wyświetlaczu cyfrowym.

Wyróżnia się cztery klasy dokładności pomiaru wag elektronicznych:

  • I klasa – do której należą wagi o najwyższej dokładności, takie jak np. wagi analityczne,
  • II klasa – a w niej m.in. wagi laboratoryjne, jubilerskie i apteczne,
  • III klasa – wagi pocztowe i techniczne,
  • IV klasa – wagi o zastosowaniu powszechnym, takie jak np. wagi domowe.

Nowoczesne technologie

Współcześni producenci wag elektronicznych kładą duży nacisk na technologie, wykorzystywane do produkcji tych urządzeń. Stosowanie rozwiązań, opartych na nowoczesnej elektronice oraz wprowadzanie licznych modyfikacji w mechanizmach wag zapewniają zaś dużą szybkość pomiarów, a także doskonałą ich powtarzalność.

Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych metod, wagi elektroniczne charakteryzują się również łatwością w obsłudze, która wraz z estetycznym wyglądem wpływa na duży komfort ich użytkowania.

Jakie jeszcze korzyści płyną z nowoczesnych rozwiązań?

O odpowiedź na to pytanie, poprosiliśmy eksperta, naszego rozmówcę z firmy AXIS, która od lat specjalizuje się w produkcji wag elektronicznych:

Nieustannie rosnący poziom współczesnej techniki umożliwia wszystkim naszym wagom łatwą i skuteczną współpracę
z innymi urządzeniami. W zależności od istniejących potrzeb można zatem połączyć wagę z komputerem, drukarką czy innym urządzeniem z zakresu automatyki. Ponadto możliwe jest połączenie wag z systemami, odpowiednimi dla danego przedsiębiorstwa. My oferujemy m.in. systemy dozujące, wielostanowiskowe systemy zbierania danych, systemy drukowania etykiet oraz kontroli masy netto towarów paczkowanych. Warto tutaj dodać, że d
zięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym naszych wyrobów oraz wdrożonemu systemowi jakości ISO wg normy PN-EN 9001:2015, możemy spełnić wysokie wymagania przepisów Unii Europejskiej.

Odporność i trwałość

Wagi elektroniczne mogą także z powodzeniem służyć w środowiskach, w których występuje duża wilgotność czy też obecne są agresywne czynniki chemiczne. Do pracy w ciężkich warunkach przemysłowych producenci wag elektronicznych opracowali bowiem specjalne rozwiązania, które charakteryzuje nierdzewny materiał wykonania oraz hermetyczna, a tym samym odporna na wilgoć oraz szkodliwe substancje chemiczne konstrukcja.

Podsumowując, wagi elektroniczne stanowią niezawodne, praktyczne oraz wygodne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w każdych warunkach. Wystarczy jedynie dobrać odpowiedni do istniejących potrzeb rodzaj, model oraz klasę dokładności pomiaru wagi.